Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

chmura
wszystko o zakupach

Czym jest i jak działa chmura w internecie?

Wiele osób zastanawia się jak przechowywać pliki w chmurze internetowej i czy jest to bezpieczne. Informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. Dowiesz się z niego również, czym jest chmura internetowa i w jaki sposób działa.

Chmura internetowa – co to jest?

Chmura internetowa stanowi sieć serwerów zdalnych, przeznaczonych do przechowywania danych i zarządzania nimi, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia akurat korzystamy. Aby dostać się na chmurę, wystarczy, że na komputerze, tablecie czy smartfonie mamy dostęp do internetu.

Dostępne są 3 rodzaje chmur internetowych: publiczne z nieograniczonym dostępem, prywatne oraz społecznościowe. Wszystkie z nich cieszą się dużą popularnością, ponieważ umożliwiają bardzo wygodną pracę z plikami. Dzięki chmurze nie trzeba inwestować w fizyczne dyski przenośne, lecz wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do internetu.

Chmura internetowa – jak działa?

Chmura internetowa to po prostu wirtualny dysk umożliwiający przechowywanie danych, takich jak np. oprogramowania czy pliki tekstowe. Dzięki chmurze dane nie zabierają miejsca na Twoim sprzęcie, lecz znajdują się na serwerze operatora, który jest odpowiedzialny za ich prawidłowe zabezpieczenie.

Aby korzystać z wirtualnego serwera, należy znaleźć dobrego usługodawcę. Dyski o dużej pojemności są odpłatne, jednak te mniejsze, przeznaczone do potrzeb prywatnych są w pełni darmowe. Aby zostać posiadaczem dysku w chmurze, trzeba oczywiście założyć swoje konto. Korzystanie z wirtualnego dysku jest w pełni bezpieczne pod warunkiem, że odpowiednio dbasz o swoje hasło dostępu i nie udostępniasz go osobom trzecim.

Dlaczego warto korzystać z chmury internetowej?

Chmura internetowa cieszy się ogromną popularnością. Pozwala na przechowywanie grafik, programów i wielu innych plików. Ponadto umożliwia edytowanie danych z dowolnego miejsca. Wystarczy posiadać urządzenie z internetem.

Przechowując pliki w chmurze, masz pewność, że ich nie stracisz. Jest to znacznie bezpieczniejsza opcja niż dysk fizyczny, który może zostać zgubiony lub skradziony. Dane zapisane na chmurze internetowej z pewnością nie zginą, gdyż cloud data zapisuje je w macierzach i dodatkowo tworzy kopie zapasowe. Ponadto pliki przechowywane są odpowiednio chronione w dobrze zabezpieczonych serwerowniach.

Korzystanie z wirtualnego dysku staje się coraz popularniejsze w firmach, gdyż usprawnia pracę i pozwala na łatwą wymianę danych pomiędzy pracownikami. Do chmury może mieć dostęp nieograniczona liczba osób. Jednak należy pamiętać, że pojemność chmury zależna jest od wybranego abonamentu. Na szczęście operatorzy udostępniają dyski o różnych wielkościach, dzięki czemu każdy może wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb.

Czy przechowywanie plików w chmurze jest bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy dane umieszczone w chmurze są bezpieczne. Otóż dzięki temu, że operatorzy stosują odpowiednie zabezpieczenia i prowadzą stały monitoring, można stwierdzić, iż pliki przechowywane na dysku wirtualnym są w pełni bezpieczne. Dostawcy usług chmurowych podkreślają, iż nieustannie monitorują ruch, aby móc wyłapać wszystkie ataki hakerów i błędy, a następnie skutecznie zapobiec ich niebezpiecznym skutkom. Dodatkowo operatorzy wykorzystują szyfrowanie danych bazujące na zaawansowanych algorytmach. Z tego względu, aby dostać się na chmurę, należy podać hasło dostępu.

Jeśli zamierzasz przechowywać ważne dane w chmurze, możesz być spokojny o ich bezpieczeństwo. Wszyscy operatorzy mają obowiązek zagwarantować użytkownikom ochronę danych osobowych. Zanim jednak wykupisz abonament u danego usługodawcy, dokładnie sprawdź regulamin i upewnij się, czy Twoje dane na pewno będą przetwarzane zgodnie z RODO.

A jeśli interesuje Cię zakup cloud data center, to wejdź na stronę: https://edgestore.pl/. Znajdziesz na niej bardzo szeroki wybór przełączników do centrów danych, bazujących na innowacyjnych rozwiązaniach. Wśród tak wielu sprzętów z pewnością wybierzesz model, który spełni Twoje oczekiwania.