Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Jak kupować odzież przez internet?

Badania opinii publicznej pokazują, że coraz więcej Polaków kupuje odzież przez internet. Najbardziej liczna grupa Polaków dokonuje takich zakupów nawet kilka razy w roku, a najczęstszymi klientami internetowych butików wcale nie są kobiety. Jak wskazują wyniki przeprowadzonych badań, mężczyźni w internecie wydają na ubrania więcej pieniędzy niż korzystając ze sklepów stacjonarnych.
Nie dziwi popularność internetowych sklepów odzieżowych. Z reguły możemy korzystać z opcji szybkiej dostawy, a także z uregulowanych przepisami prawa zwrotów. Odesłać możemy bowiem każdy przedmiot bez podania przyczyny, pod warunkiem, że zachowamy termin 10 dni od chwili otrzymania przesyłki, odzież zaś zostanie odesłana nadawcy w oryginalnym opakowaniu, z metką i w niepogorszonym stanie, czyli niezabrudzone i nieuszkodzone. Wiele sklepów proponuje także korzystne rabaty przy szczególnie wysokich zamówieniach lub przy kolejnych zakupach.
Aby zakupy w internecie przebiegały prawidłowo, a klient uniknął nieprzyjemnych rozczarowań, warto trzymać się jednak kilku żelaznych zasad.
Przede wszystkim należy zatroszczyć się o odpowiednią rozmiarówkę. Kierowanie się standardowymi rozmiarami: od XS do XXL może okazać się zgubne. Każdy producent odzieży kieruje się bowiem swoją rozmiarówką, ponadto – w zależności od kraju produkcji – w wymiarach mogą istnieć rozbieżności. „M-ki” produkowane w Stanach Zjednoczonych to zupełnie coś innego niż „M-ka” europejska.
Sklepy internetowe z reguły jednak zamieszczają na swoich stronach tabele wymiarów. Najlepiej więc znaleźć chwilę czasu i uzbroić się w centymetr krawiecki i dokładnie zmierzyć swoje ciało.
Warto wybierać sklepy, które prezentują dokładne i zrozumiałe charakterystyki poszczególnych elementów garderoby. Najlepiej, gdy mamy możliwość obejrzenia ubrań na modelkach, poprzez obejrzenie ich na zdjęciach z różnych stron. Ideałem jest uchwycenie odzieży z przodu, tyłu i boki. Bardzo przydatna jest funkcja lupy, pozwalająca powiększyć zdjęcie i dostrzec detale. Niektóre sklepy zamieszczają nawet krótkie filmiki, pokazujące modelkę poruszającą się w ubraniu. Dzięki temu możemy zaobserwować jak dany materiał zachowuje się w czasie przemieszczania się, na konkretnej osobie.
Nie mniej ważny jest słowny opis. Pozwoli on nam uzyskać informacje na temat materiału, z którego wykonana została odzież, jego właściwości, kraju pochodzenia. Często dzięki tym danym dowiadujemy się o możliwości wyboru spomiędzy różnych wzorów i kolorów.
Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić także opinie klientów. Często dowiemy się z nich, jak sprawdza się konkretny produkt w praktyce, jak „się nosi” i czy w rzeczywistości wygląda tak jak na zdjęciu. Opinie klientów często dotyczą także jakości obsługi, sposobu realizacji zamówienia, zgodności towaru z opisem. Odnajdziemy je zarówno na stronie samego sklepu, jak i w portalach zajmujących się zbieraniem opinii zakupowych, w serwisach konsumenckich, porównywarkach cen czy w portalach aukcyjnych. Sugerować się należy ilością komentarzy pozytywnych oraz stażem samego sklepu.
Reasumując powyższe: czy warto kupować przez internet odzież?
Tak. Osoby nieprzekonane oraz takie, które nie kupią ubrania, nie przymierzając go najpierw, powinny zweryfikować możliwość dokonania zwrotu. Zapewniając sobie taką furtkę, niczego nie tracimy. Wręcz przeciwnie…
Oszczędzamy czas, który zwykle tracimy na dotarcie do sklepu, przymierzanie i przeglądanie odzieży, oczekiwanie w kolejce… Dzięki sklepom internetowym zakupów możemy dokonać w dowolnym momencie: siedząc w fotelu i pijąc kawę, odpoczywając w łóżku, podróżując pociągiem. Zamawiamy ubrania poprzez dokonanie kilku zaledwie kliknięć, przesyłka zaś dociera do nas często w 24 lub 48 godzin.
Sprawnie przebiega także samo wyszukiwanie ubrań. Dzięki filtrom stosowanym w wyszukiwarkach określić można nie tylko typ ubrania i jego rozmiar, ale także kolor, materiał czy cenę. Bardzo często otrzymujemy także bezpośrednią informację na temat nowego asortymentu, promocji, ubrań w podobnym stylu czy dodatków, które z powodzeniem mogłyby uzupełnić daną stylizację.
Internet daje możliwość porównywania ofert. Nie ma absolutnie żadnego problemu, aby w jednoczesnym momencie sprawdzić ofertę konkurencyjnego sklepu. Nie musimy odwiedzać kilku miejsc na raz, wędrować po całym centrum handlowym, prosić o odwieszenie ubrania.
Co ciekawe, dzięki sklepom internetowym możemy kupować ubrania marek, które nie są dostępne w Polsce. Bardzo często, zwłaszcza w okresie wyprzedaży, opłaca się sprowadzać odzież ze Stanów Zjednoczonych czy Wysp Brytyjskich, nawet po doliczeniu do wartości zakupu kosztów przesyłki.
Nawet jeśli nie kupowaliśmy wcześniej ciuchów przez internet, powyższe argumenty wskazują, że warto. Przynajmniej warto przetestować tę możliwość pierwszy raz. Unikamy tłoku, oszczędzamy czas i pieniądze, a przy tym mamy szansę wyłapać prawdziwe ubraniowe perełki.

 

Autor: moda na zakupy internetowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ