Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

szerszeń
wszystko o zakupach

Jak pozbyć się szerszeni z poddasza?

Szerszenie bywają uciążliwe, zwwłaszcza jeśli postanowią zamieszkać w naszym domu, na przykład na poddaszu. Ich użądlenia są wyjątkowo bolesne i śmiertelnie niebezpieczne dla alergików. Dlatego powinniśmy się ich  niezwłocznie pozbyć, gdy tylko zauważymy ich obecność w naszym domu.

Jak pozbyć się szerszeni z poddasza?

Warto na początek wyraźnie zaznaczyć, że szerszenie podobnie, jak pszczoły zapylają rośliny. Dodatkowo są też drapieżnikami, a zatem pomagają regulować populację mniejszych owadów. Jednak dla człowieka szerszenie są bardzo niebezpieczne. Wystarczą 3-4 użądlenia i spotkanie z szerszeniami może skończyć się śmiercią. Dlatego za wszelką cenę unikajmy tych owadów. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Zwłaszcza jeśli szerszenie postanowią zamieszkać w naszym domu. A zatem jak skutecznie usunąć szerszenie z poddasza? Jeżeli zdecydujemy się samodzielnie zlikwidować gniazdo szerszeni samodzielnie, to musimy być bardzo ostrożni. Dokładnie zabezpieczmy całe ciało odpowiednią odzieżą ochronną. Warto wiedzieć, że żądła szerszeni potrafią się przebić przez naprawdę grubą warstwę materiału. 

Do niszczenia gniazda szerszeni najlepiej zabrać się wieczorem bądź nocą. Nigdy za dnia. Właśnie nocą owady są nieco mniej agresywne. Zdecydowanie nie warto sięgać po domowe sposoby. Polewanie gniazda szerszeni wodą może bardzo rozwścieczyć owady, co prawdopodobnie skończy się dla nas bardzo źle. Zdecydowanie lepiej postawić na spray na szerszenie. Tego typu środek ma bardzo wiele zalet.  Opakowanie pod ciśnieniem umożliwia rozpylanie preparatu z dużej odległości, a co za tym idzie, unikamy bezpośredniego kontaktu z owadami. Ta metoda jest skuteczna, jeśli spryskujemy gniazdo szerszeni przez  6-7 sekund. Strumień środka owadobójczego powinniśmy skierować w stronę wejścia do gniazda. Natomiast ww przypadku większego gniazda szerszeni powinniśmy stosować spray przez  około 12 sekund. Po wykonaniu wszystkich czynności należy jak najszybciej opuścić poddasze. Po upływie doby należy się upewnić czy szerszenie przeżyły nasze zabiegi. Jeśli zauważymy, że gniazdo jest puste, to możemy zabrać się za jego usuwanie. Nie oznacza to, że niechciani lokatorzy znikną z naszego domu na zawsze. Zdarza się, że szerszenie wracają.

Jeżeli nie mamy ochoty na bezpośrednią konfrontację z szerszeniami, to możemy  też kupić gotowe pułapki, które rozstawiamy lub zawieszamy  całym pomieszczeniu. Taka pułapka stopniowo uwalnia substancję czynną do powietrza. Ta metoda pozwala nam na uniknięcie bezpośredniego kontaktu z szerszeniami, jednak nie zawsze jest skuteczna. Zwłaszcza jeśli gniazdo szerszeni zamieszkuje wiele osobników.

Z pomocą profesjonalistów!

 

Nie każdy ma odwagę, żeby samodzielnie zabić  szerszenie na poddaszu. Zwłaszcza jeśli jesteśmy alergikami, bądź  nie mamy doświadczenia w tego typu działaniach.  W takiej sytuacji wezwać firmę dezynsekcyjną, która profesjonalnie zajmuje się usuwaniem gniazd szerszeni i os. Specjaliści wybiorą najskuteczniejszą metodę, która pozwoli nam  pozbyć się niechcianych lokatorów.

A co ze Strażą Pożarną?  Nie w każdej sytuacji możemy wezwać Strażaków na pomoc.  Do uzasadnionych wezwań należą sytuacje, w których dochodzi do zagrożenia życia, a szerszenie zadomowiły się na przykład w okolicy przedszkola, przychodni czy placu zabaw. Najprościej rzecz ujmując, Strażacy usuną gniazdo szerszeni, jeśli znajduje się ono w publicznym miejscu. Co robić jeśli zauważymy szerszenie w swoim otoczeniu? Po pierwsze bacznie obserwujmy najbliższe otoczenie. Obecność pojedynczych osobników powinna nas zaalarmować, zwwłaszcza jeśli jesteśmy alergikami. Starajmy się nie prowokować szerszeni do ataku. Nie wykonujmy gwałtownych ruchów, nie używajmy mocnych perfum. Co zrobić jeśli szerszeń nas użądli? Jak wcześniej wspominano już, 3 użądlenia mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Dlatego alergicy powinni niezwłocznie przyjąć odpowiednie leki. Jeżeli objawy alergii są bardzo silne, to niezwłocznie udajmy się do lekarza. Na opuchliznę pomoże zimny okład, ma przykład z lodu.