Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

karta kredytowa
wszystko o zakupach

Jak wypożyczyć auto bez karty kredytowej?

W dzisiejszych czasach można zaobserwować całkiem dużą popularność różnego rodzaju usług motoryzacyjnych. Do ich grona zalicza się między innymi wynajem samochodów. To coraz chętniej wybierana usługa ze względu na swoje liczne zastosowania i atuty. Dzięki wynajmowi samochodów możliwe jest zyskanie środka transportu w czasie wyjazdu turystycznego oraz na jakąś dalszą wyprawę. Wynajem zyskuje również popularność w przypadku samochodów do ślubu czy pojazdów zastępczych pożyczanych na czas naprawy własnego auta. Usługa ta przydaje się w wielu różnych sytuacjach, zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Wielu z nich zastanawia się, czy można wypożyczyć auto bez karty kredytowej. Okazuje się, że w kilku przypadkach jest to jak najbardziej możliwe.

Wypożyczenie auta bez karty kredytowej – podstawowe informacje

Obecnie popularność kart płatniczych oraz kredytowych jest bardzo duża, ponieważ rozwiązania bezgotówkowe są bardzo wygodne zarówno dla sprzedających, usługodawców, jak i ich klientów. Karty takie umożliwiają dokonywanie błyskawicznych, a zarazem bezpiecznych transakcji. Dodatkowo podanie jej danych stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie dla wypożyczalni, którzy mogą w każdej chwili pobrać odpowiednią kwotę kaucji za zniszczenia, odsetki za opóźnienia oraz opłatę właściwą, nawet jeśli klient nie posiada środków własnych. Wówczas są one wykorzystywane w ramach przysługującego mu limitu kredytowego. Nie każdy jednak posiada zdolności kredytowej bądź karty z wielu powodów. Tacy klienci bardzo często zastanawiają się, jak wypożyczyć auto bez karty kredytowej. Na szczęście brak posiadania jej wcale nie eliminuje chętnego z możliwości wynajmu pojazdu.

W przypadku braku posiadania karty kredytowej wystarczy tylko poszukać odpowiedniej wypożyczalni pojazdów. Wiele takich firm oferuje różne formy przyjmowania płatności. Jedną z nich jest blokowanie odpowiednich środków na karcie debetowej, czyli zwykłej karcie płatniczej zapewniającej dostęp do pieniędzy zgromadzonych na koncie bankowym. Oczywiście, w tym przypadku nie ma możliwości skorzystania z limitu kredytowego, dlatego trzeba pamiętać o tym, aby na koncie powiązanym z daną kartą znajdowała się odpowiednia kwota potrzebna do opłacenia kaucji czy zapłacenia za całą usługę z góry.

Wynajem pojazdu bez jakiejkolwiek karty płatniczej czy debetowej

Osoby zastanawiające się jak wynająć auto bez karty kredytowej i debetowej, nie muszą się zbytnio martwić. Jak już zostało wspomniane wcześniej, na polskim rynku działalność prowadzi wiele różnych firm, które specjalizują się w wypożyczaniu pojazdów i oferują różne formy płatności. Wiele z nich umożliwia uiszczenie opłaty za usługę lub kaucji z góry poprzez wykorzystanie tradycyjnego przelewu bankowego albo systemu szybkich płatności on-line. W takim przypadku konieczne jest jedynie posiadanie dostępu do swojego konta bankowego.

Nie należy też zapominać o firmach, które honorują najbardziej tradycyjne formy płatności. Przyjmują one opłaty z góry oraz kaucje w formie gotówki. W związku z tym przed skorzystaniem z usług konkretnej firmy warto dokładnie zapoznać się z jej stroną internetową, warunkami wynajmu, a także obsługiwanymi metodami płatności. W większości przypadków firmy takie dostosowują się do potrzeb oraz możliwości klientów.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Każda porządna wypożyczalnia samochodów w Bydgoszczy bądź w jakimkolwiek innym większym mieście jest w stanie zaoferować swoim klientom możliwość opłacania usług i kaucji na wiele różnych sposobów. Czasami istnieje możliwość skorzystania z usługi wynajmu bez konieczności uiszczania kaucji. W takiej sytuacji należy się jednak liczyć z koniecznością zapłacenia wyższej ceny za wynajem. Z drugiej strony nie ulegnie ona już dalszemu wzrostowi ani spadkowi, więc klient dokładnie wie, ile płaci za pojazd. Można więc zauważyć, że atutem współczesnych wypożyczalni samochodów jest duża elastyczność. Dotyczy ona nie tylko obsługi klienta, ale również akceptowanych form płatności za wynajem.