Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

drzwi ukryte
wszystko o zakupach

Jakie drzwi wybrać do pokoju dziecka?

Dzieci powinny mieć prawo do prywatności od najmłodszych lat. Nawet mały człowiek potrzebuje miejsca do odpoczynku. Jeśli od początku ustalisz jasne zasady w swoim domu, prawdopodobnie z biegiem lat Twoje dziecko nie będzie chować się w pokoju lub zamykać się w nim przed wszystkimi.

Drzwi to element wystroju wnętrz, który często pozostaje taki sam przez lata. Jednak w pokojach dziecięcych trzeba się liczyć z tym, że wymiana ich po jakimś czasie jest dobrym rozwiązaniem. Rodzice lubią mieć oko na swoje pociechy, ale nastolatki muszą czuć się bardziej komfortowo we własnej przestrzeni. Pamiętaj jednak, że małe dziecko w pierwszych latach życia wymaga stałej uwagi. Rozwiązaniem problemu wydaje się po prostu niezamykanie drzwi lub ich całkowity brak. Jednak pojawiają się sytuacje, gdy musisz odseparować malucha od tego, co dzieje się na zewnątrz, na przykład podczas drzemki.

Zatem jakie drzwi do pokoju dziecka będą opłacalnym wyborem? Najlepsze rozwiązanie to skrzydło przeszklone. Dzięki nim mamy podgląd na to, co dzieje się z pociechą. Warto jednak pomyśleć o bezpieczeństwie. Dlatego upewnij się, że wybrany model jest wykonany ze szkła hartowanego.

Drzwi ukryte – co to takiego?

Drzwi ukryte posiadają powierzchnię całkowicie zlicowaną ze ścianą. Dzięki temu granica między nimi a pokryciem jest prawie niewidoczna. Natomiast samo skrzydło doskonale komponuje się z sąsiednimi powierzchniami, nadając mu minimalistyczny, bardzo nowoczesny wygląd. Dziś coraz więcej osób wybiera stonowane wykończenia, które są uniwersalne, ponadczasowe i doskonale pasują do różnych stylów wnętrz.

Ukryte drzwi z łatwością można dopasować do każdego wystroju. Takie drzwi pokrywa się tapetą, tynkiem dekoracyjnym lub farbą ścienną. Zapewnia to pełną dowolność, a także pozwala na uzyskanie ciekawego dekoracyjnego efektu. Jeśli jednak chcesz, aby skrzydło wyróżniało się na tle ściany, np. postaw np. na drewniany wzór i przeszklenie. Drzwi z ukrytą ramą jak najbardziej mogą być używane w pokoju dziecięcym, ponieważ wyglądają jak konwencjonalny model, a zarazem stapiają się w otoczeniem.

Jakie drzwi do pokoju dziecięcego? Kolory

Wiele osób kieruje się stereotypami obejmującymi kolory przy urządzaniu pokoi dziecięcych, czyli różowy dla dziewczynek i niebieski dla chłopców. Czas złamać te zasady! Paleta odcieni jest znacznie szersza. Więc jakie wybrać drzwi do pokoju dziecięcego? W tym sezonie królują żółcie i szarości, ale poza modą warto wziąć pod uwagę dziecięce gusta.

Jaki wzór dominuje w dzisiejszych rodzinach? To trudne do precyzyjnego zdefiniowania – na pierwszy plan wysuwają się zwykle meble z efektem ombre i kolorowe szuflady, przytulne puszyste dywany, geometryczne wzory. Łączenie różnych stylów daje bardzo ciekawe efekty. Możesz również wykorzystać spójne elementy wyposażenia, projektując cały pokój zgodnie z jednym określonym motywem.

Tapeta odgrywa ważną rolę w urządzaniu przestrzeni dla malucha. Ciekawą aranżacją drzwi do pokoju dziecka może być pokrycie ich materiałem, który znajduje się już na ścianach.

Jakie drzwi do pokoju dziecka? Renoma i bezpieczeństwo

Warto szukać drzwi od producentów z doświadczeniem na rynku. Dzięki temu możesz oczekiwać, że użyte materiały będą trwałe i wysokiej jakości. Warto też przed zakupem zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Zwłaszcza rodzice alergików powinni zwrócić uwagę na fakt, że okleiny muszą być łatwe do wyczyszczenia. Drzwi mają być bezpieczne dla maluchów i przetrwać nawet najbardziej szalone zabawy.

Warto również wybierać te same skrzydła do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu. Dlatego doskonale sprawdzają się klasyczne modele w stonowanych barwach. Nawet jeśli za drzwiami kryje się różowe królestwo księżniczki czy piłkarski raj, warto wybrać neutralny egzemplarz, który będzie pasować do każdego wnętrza.

Pamiętaj, że wybierasz drzwi na co najmniej kilka lat. Gusta dzieci zmieniają się w tym okresie, dlatego później zapewne wprowadzisz zmiany w kolorze ścian oraz wymienisz meble. Skrzydło musi więc dostosowywać się do wszelkich modyfikacji.