Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

pozycjonowanie
wszystko o zakupach

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Stworzenie strony internetowej to dopiero pierwszy krok do tego, aby podjąć efektywne działania z zakresu marketingu internetowego. Należy bowiem tak zoptymalizować witrynę, aby była ona widoczna dla potencjalnego użytkownika. W tym celu podejmuje się działania z zakresu pozycjonowania stron www. Na czym polega pozycjonowanie stron w Google i dlaczego jest tak istotne?

W jakim celu pozycjonuje się strony www?

Cel pozycjonowania stron internetowych jest jeden, a sprowadza się do zwiększenia widoczności witryny w wyszukiwarkach internetowych. W praktyce oznacza to, że dana strona musi zająć jak najwyższą pozycję, a najlepiej znajdować się na pierwszych dwóch bądź trzech stronach wyszukiwań. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ użytkownicy zwykle nie zaglądają na dalsze strony, w pełni zadowalając się tym, co znajdą na pierwszych. Warto mieć na uwadze, że obecnie strony internetowe pozycjonuje się głównie pod wyszukiwarkę Google. Powodem jest fakt, iż to właśnie z niej korzysta zdecydowana większość internautów w Polsce. W ciągu ostatnich kilku lat nie miała sobie równych, dlatego też większość właścicieli stron www wybiera pozycjonowanie właśnie pod Google.

Pozycjonowanie stron – na czym polega?

Pozycjonowanie stron internetowych to bardzo złożone zadanie. Przede wszystkim należy skupić się na oryginalnym contencie, czyli na treści, jaka znajdzie się na stronie. Musi ona z jednej strony spełniać oczekiwania internautów, z drugiej strony wpisywać się w algorytmy wyszukiwarek. Content musi być oryginalny, niepowielony, a całość odpowiednio sformatowana. Bardzo ważne są nagłówki, wypunktowania czy akapity. Treść na stronie powinna być co jakiś czas aktualizowana, tak aby algorytm wyszukiwarki nie uznał, że ma do czynienia z witryną „widmo” (raz stworzony i dodany, nieaktualizowany tekst). W kontekście pozycjonowanie stron internetowych bardzo istotna jest także grafika. Należy więc zadbać o zdjęcia odpowiedniego formatu – dobrze, aby tak jak tekst były one oryginalne. Właściciele stron www muszą też pamiętać o linkowaniu – ważne są zarówno linki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Linki wewnętrzne odwołują się do własnych produktów lub usług, natomiast linki zewnętrzne należy pozyskać. Dobrze, aby witryna była linkowana na wartościowych stronach, które wzmacniają jej ogólną pozycję. Bardzo istotne jest też bezpieczeństwo strony, zwłaszcza jeśli za jej pomocą przetwarzane są dane wrażliwe, na przykład dane osobowe. 

Pozycjonowanie stron – samodzielne czy z pomocą specjalistów?

Wiadomo już mniej więcej, na czym polega pozycjonowanie stron, jednak warto zastanowić się, czy warto to robić samodzielnie, czy może lepiej zatrudnić do tego specjalistów? Faktem jest, iż cała procedura pozycjonowania jest niezwykle złożona i czasochłonna. Należy jednocześnie podjąć wiele działań, które mają na celu optymalizację witryny. Trzeba pamiętać nie tylko o pozycjonowaniu ogólnym, ale też lokalnym. Tutaj dużą rolę odgrywa wizytówka Google, którą warto stworzyć. Choć obecnie do dyspozycji pozostaje wiele darmowych narzędzi, za pomocą których można pozycjonować witrynę, podejmowanie działań we własnym zakresie jest dosyć ryzykowne. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się nawiązać współpracę z profesjonalistami, którzy będą odpowiedzialni za podjęcie działań z zakresu pozycjonowania strony internetowej. Pozycjonowanie stron w Gnieźnie – adshock.pl to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcieliby skupić się na prowadzeniu działalności, a działania z zakresu marketingu internetowego zlecić specjalistom. Warto mieć na uwadze, że w kontekście pozycjonowania należy wykorzystać każdą chwilę, bowiem osiągnięcie oczekiwanych efektów zajmuje średnio od kilku miesięcy do nawet roku. W tym czasie witryna nie jest bardzo widoczna dla potencjalnego użytkownika, co znacznie zmniejsza szansę na pozyskanie klienta. Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu stron witryna powinna osiągnąć optymalną pozycję w wyszukiwarce, dzięki czemu będzie w stanie trafić do znacznie szerszego grona odbiorców.