Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Rodzaje zniżek na zakupy

Wybierając się na zakupy bierzemy zawsze pod uwagę zasobność naszego portfela. Dlatego szczególnie interesuje nas cena produktu. Zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy wątpliwości, co do jego jakości. Rozglądamy się wtedy za promocjami. Łatwo zauważyć, że zniżki na zakupy są proponowane najczęściej przez sklepy (również internetowe) w pewnych charakterystycznych okresach czasowych. Tak jest na przykład w okolicy świąt, w czasie gdy sklepy notują wyższą sprzedaż i starają się pozyskać jak największą ilość klientów.

Firmy nie ograniczają dziś reklamy do samej przestrzeni sklepu, wydają własne broszury, współpracują z magazynami (o tematyce zbliżonej do specyfiki sklepu), telewizją, radiem. Publikują też reklamy w internecie, zachęcając do zakupów i do wyszukiwania produktów za pomocą specjalnych portali i aplikacji. Reklama kusi nas zawsze ceną i atrakcyjnym asortymentem. Czasami sklepy proponują też nam darmową dostawę i warto z niej skorzystać. To nie tylko oszczędność finansowa (przynajmniej nie bezpośrednio). Zyskujemy przecież czas, a to dziś też pieniądz.

Czasem zniżki na zakupy nie są oferowane bezpośrednio, ale za pomocą bonów lub kuponów. Są one sprzedawane w magazynach lub gazetkach promocyjnych sklepu. Czasem są dodawane do zakupów. Promocja polega wtedy na tym, że za każdym razem po zakupie produktów za z góry określoną kwotę, otrzymuje się kupon, których kolekcja (pięć, dziesięć – zależy to już od indywidualnych przepisów zaproponowanych przez sprzedawców) uprawnia do darmowego lub tańszego zakupu. Zakup ten może równie dobrze dotyczyć całego asortymentu sklepu, jak i wybranych kategorii produktów.

Z jakimi rabatami można się spotkać? Najczęściej z rabatami od 5% aż do 50%, rosnącymi przy zakupie więcej niż jednej sztuki produktu. Rabaty oferowane są również przy zakupie produktów powyżej z góry ustalonej kwoty. Często też zniżki na zakupy są oferowane przy kupowaniu produktów z końcówki kolekcji lub z wybranych kategorii czy marek.

Inną formą promocji dla klienta są prezenty lub rabaty na produkty z innej niż kupowana kategorii. Sprzedawca kusi nas wtedy tym, że dokonując w jego sklepie zwykłych zakupów (które i tak musimy zrobić), zyskujemy kupon rabatowy na ekskluzywne towary.

Na tym oczywiście nie koniec możliwości, gdy chcemy oszczędzać. Prawdziwe zniżki na zakupy oferują nam także usługodawcy za pośrednictwem specjalnych aplikacji. Zniżki obejmują w pierwszej kolejności sieć najbardziej znanych marek firm odzieżowych, kosmetycznych, budowlanych oraz elektronicznych. Jak działają takie aplikacje? Mają nam one ułatwić zakupy i wyszukiwać odpowiednie oferty. Ich właściciele pośredniczą w sprzedaży otrzymując zarobek bezpośrednio od danej firmy (swojego partnera), albo poprzez różnego rodzaju prowizje.

Poza specjalnymi aplikacjami istnieje również szereg stron internetowych pośredniczących w sprzedaży. Oferują one zniżki na zakupy grupowe lub umożliwiają zakup tanich produktów od osoby prywatnej. Specjalną kategorią zakupów są aukcje, na których możemy zdobyć nawet bardzo unikatowy czy oryginalny produkt, za rzeczywiście niezwykle atrakcyjną cenę.