Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

co kupić

Telefon – jaki wybrać, o jakim zapomnieć?

Telefony – dzisiaj bez nich trudno jest komukolwiek żyć. Każdy z nas ma telefon i każdy jest właściwie ciągle pod jego zasięgiem i pod jego władzą. W telefonie dzisiaj mamy dosłownie wszystko – korzystamy w telefonu nie tyko po to, żeby odbierać połączenia albo wiadomości, w telefonie mamy także e-mail, mamy także swoje konto bankowe, mnóstwo aplikacji ułatwiających nam życie, w tym przypominających chociażby o tym, że trzeba waśnie napić się wody, aby nie odwodnić swojego organizmu. Skoro telefon stał się naszym całym świtem, skoro nie wyobrażamy sobie bez niego życia, to może warto zastanowić się przy jego zakupie nad tym, aby kupić sprzęt naprawdę bezpieczny i gwarantujący nam bezpieczeństwo, chociażby wtedy kiedy sprawdzamy swoje konto bankowe, kiedy robimy przelew przez telefon albo kiedy wysyłamy bardzo ważne wiadomości. Nietrudno jest się włamać na czyjś komputer, jak łatwo musi być włamać się na czyjś telefon…

No więc jaki telefon kupić, żeby móc bezpiecznie z niego korzystać i przede wszystkim – bezpiecznie wykorzystywać wszystkie możliwości, które nam daje? Na pewno przed kupieniem jakiegokolwiek, warto o nim nieco poczytać i zorientować się, który jest najbardziej rekomendowany przez specjalistów. A jeśli nie chcemy polegać wyłącznie na opiniach i zachwalaniu konkretnych modeli – zawsze może kryć się za tym jakaś kryptoreklama, to można po prostu poczytać o parametrach, które powinien posiadać dobry i bezpieczny telefon, zanim zdecydujemy się jaki telefon kupić.

Na pewno na samym początku należy zastanowić się do czego tak naprawdę potrzebny jest nam ten telefon. Jest bowiem wiele osób, które używają telefonu wyłącznie do wykonywania i do odbierania połączeń. Jest to podejście typowo pragmatyczne i właściwie- właściwe dla telefonu. Służy on przecież głównie do porozumiewania się za pomocą słów – zapewne z takim zamiarem tworzył go setki lat temu Graham Bell. Z takich „prostych” telefonów korzystają zwłaszcza osoby starsze, które same mówią, że nie zależy im na rozwiniętych technologicznie gadżetach, bo nie chce uczyć się im ich obsługiwania. Jest to także bardzo dobry wybór ze względów bezpieczeństwa – jest mniejsze ryzyko tego, że ktoś zechce ukraść im taki zwykły telefon – jedynie z funkcją wykonywania połączeń i pisania oraz odbierania wiadomości tekstowych.

Młodzi ludzie, kiedy zastanawiają się jaki telefon kupić myślą głównie o tych najbardziej wypasionych – żeby miał funkcję słuchania muzyki, najlepiej nieograniczony dostęp do Internetu no i najważniejsze – nielimitowane rozmowy oraz smsy do wszystkich sieci, najlepiej za zero złotych. Ważne, aby taki telefon był modny i na czasie. Nic więc dziwnego, że nastolatki nie zastanawiają się szczególnie długo nad tym, jaki telefon kupić. Większe problemy z tym mają rodzice, którzy takie telefony muszą sprawić swoim pociechom. Zastanawiając się nad tym czy postawić na telefon funkcjonalny i z bajerami czy na telefon po prostu funkcjonalny. To dla nich zawsze spore wyzwanie i trudność, bo nie tak łatwo ogarnąć myślą jaki telefon kupić swojemu dziecku.