Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

rejestracja
wszystko o zakupach

W jakim celu warto skorzystac z rejestru firm?

Osoby, które interesuje jakaś usługa mogą szukać w rejestrze firm miejsc, gdzie zostanie wykonana. Przedsiębiorcy muszą się zarejestrować przynajmniej w dwóch spisach, gdy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą na terenie naszego kraju. Obowiązkowe jest dołączenie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, ale również trzeba się zarejestrować w Krajowym Rejestrze Urzędowych Podmiotów Gospodarki Narodowej. Prowadząc spółkę jawną, komandytową, kapitałową lub komandytowo-akcyjną, należy je wpisać do Krajowego Rejestru Sądowego.

Rejestr firm – dlaczego trzeba być zapisanym w niektórych zestawieniach?

Według polskiego prawa, gdy zaczynamy prowadzić firmę, to musi ona widnieć w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub kiedy decydujemy się na założenie spółki – również w Krajowym Rejestrze Sądowym. CEIDG to wielka baza jednoosobowych działalności gospodarczych, która jest cały czas aktualizowana o nowe podmioty. Zaświadczenie, że należymy do tego rejestru firm, można pobrać bardzo łatwo. Wystarczy wejść tylko na stronę spisu, pobrać je, a następnie wydrukować.

Do Krajowego Rejestru Sądowego oprócz spółek muszą się też zapisać fundacje działające na terenie naszego kraju, stowarzyszenia, organizacje społeczne oraz zawodowe, ale także publiczne zakłady opieki zdrowotnej. W KRS można również sprawdzić dokładnie, czy jakaś osoba, która chce z nami współpracować, nie ma żadnych długów. W tym zestawieniu również widnieje informacja, czy działalność została zwieszona lub doszło do upadku i likwidacji firmy. Można tam także znaleźć dane na temat zaległości wobec ZUS-u lub podatkowo-celnych danego przedsiębiorstwa. Numer REGON dostajemy, gdy zgłosimy się do KRS lub CEIDG. To z tych rejestrów bardzo dużo informacji o poszczególnych firmach bierze Główny Urząd Statystyczny.

Dlaczego warto być w branżowym katalogu, gdzie znajdują się firmy o podobnym profilu działalności?

Bardzo często w takich rejestrach poszczególni przedsiębiorcy szukają dla siebie nowych partnerów biznesowych, z którymi mogą zarobić jeszcze większą ilość pieniędzy.  Obserwując katalog takich firm na stronie nowoczesny-senior.org możemy dowiedzieć się, co robi nasza konkurencja oraz jak się rozwija. Dzięki temu otrzymujemy możliwość wdrożenia odpowiedniej strategii, która pozwoli na utrzymanie się na topie w danej branży.

Jedną z opcji jest przefiltrowanie danych zawartych w obu spisach i odnalezienie potencjalnych osób, które mogą być zainteresowane oferowanymi usługami lub będą chętne, aby z nami współpracować. W tym rejestrze firm można dość łatwo znaleźć danego przedsiębiorcę po lokalizacji jego biznesu lub danych kontaktowych do przedsiębiorstwa.

Istnieje również możliwość zobaczenia przedsiębiorstwa, ustalając jego dane poprzez odnalezienie kluczowych osób pracujących w danej firmie. Należy pamiętać, że większość opcji w tej bazie jest całkowicie darmowa, dlatego warto ją sprawdzić i przetestować, aby przekonać się, z iloma korzyściami wiąże się to rozwiązanie.