Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Zakupy kosmetyczne – jak wybrać podkład

kobieta-usta-makijaz_23831184Podkład to kosmetyk, który na kobiecej skórze potrafi czynić cuda. Jeśli jednak jest nieodpowiednio dobrany, przynosi więcej szkód niż korzyści. Niewłaściwy odcień, tonacja podkładu, zbyt matowe lub nadto błyszczące wykończenie, nienaturalna struktura, osiadanie w zmarszczkach – to wszystko powoduje, że nasza cera nie wygląda na dyskretnie upiększoną i nieskazitelną, a przypomina raczej element makijażu klauna czy charakteryzację rodem z horroru.

Jak więc uniknąć nieprzyjemnej wpadki i oszczędzić sobie zawstydzających spojrzeń? Poniżej przedstawione zostały wskazówki, jak dobrać podkład, aby idealnie współgrał on z naszą cerą i pozwolił nam poczuć się dobrze w swojej (nieznacznie upiększonej) skórze.

Najlepiej zacząć od rozszyfrowania, jakiego rodzaju skórę posiadamy. Zatem, na pewno zaobserwowałaś, czy Twoja cera szybko się przetłuszcza i nieestetycznie błyszczy i czy dotyczy to całej twarzy (wówczas masz cerę tłustą), czy też wyłącznie strefy T – czoła, nosa i brody (posiadasz cerę mieszaną). Jeśli natomiast czujesz, że przez większość czasu Twoja skóra wydaje się być wysuszona i bywa szorstka, prawdopodobnie jesteś właścicielką cery suchej. Dodatkowo, jeśli na Twojej twarzy łatwo o zaczerwienienia, podrażnienia czy pękające naczynka krwionośne – możliwe, że masz cerę wrażliwą.

Znasz już podstawy. Teraz musisz wiedzieć, że posiadaczki skóry tłustej i mieszanej powinny szukać podkładów matujących, a więc takich, które utrzymają przetłuszczanie i błyszczenie w ryzach (dodatkowo kosmetyk można zagruntować pudrem w kamieniu lub sypkim), natomiast osoby ze skórą suchą i wrażliwą raczej będą skłaniać się w kierunku podkładów lżejszych, mniej kryjących i posiadających właściwości nawilżające, aby nadmiernie nie odwodnić i nie obciążyć cery.

Po opanowaniu podstaw warto dowiedzieć się czegoś na temat konkretnych firm kosmetycznych. Internet to wspaniałe źródło, jeśli chodzi o zakupy. Znajdziesz tam wiele opinii na temat podkładów konkretnych marek. Zwracaj uwagę szczególnie na osoby, które charakteryzują swoją cerę jako podobną do Twojej – produkty odpowiadające im, powinny odpowiadać także Tobie.

Kiedy już wybierzesz się na zakupy, korzystne może okazać się udanie do galerii handlowej, gdzie znajdziesz wiele drogerii. Porównując ceny poszczególnych produktów, wybierzesz te konkurencyjne.

Pamiętaj, że podczas wybierania podkładu dobór odpowiedniego koloru to jedna z najważniejszych kwestii. Nie testuj wybranego odcienia na nadgarstku – to mit, że skóra na Twojej twarzy ma ten sam ton. Najlepiej, jeśli wybierzesz się do sklepu nieumalowana i będziesz mogła sprawdzić kolor na policzku.

Jeśli długo przebywasz poza domem, zwróć uwagę na to, jak długo podkład utrzymuje się na skórze i czy w ciągu dnia zmienia swoją strukturę. Chcesz przecież wyglądać świetnie przez cały czas.

Nie zapominaj również o naturalności. Dobry podkład to nie farba, która zupełnie zakryje Twoją twarz, a narzędzie do tego, aby zatuszować niedoskonałości, pozostając naturalną.