Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

porady

7 porad jak wyczyścić skórzany portfel

Portfel jest wyjątkowym wyposażeniem praktycznie każdego człowieka. W portfelu przechowuje się pieniądze przeznaczone na drobne bądź większe wydatki – zarówno bilony, banknoty, jak i karty kredytowe oraz debetowe.

Skórzany portfel wymaga specjalnej troski. Oczywiście, można go nie pielęgnować, jednak może to skrócić jego żywotność. Produkt ten, jest notorycznie używany, a ciągłe wkładanie i wyjmowanie go z kieszeni to niezbyt dobre warunki. Podobnie jak w przypadku wykonanych ze skóry toreb, konieczna jest odpowiednia konserwacja portfela, która przy okazji zadba o świetny wygląd przedmiotu. Należy również odpowiednio zadbać o swój skórzany portfel, jeżeli ulegnie on zabrudzeniu.

Jak wyczyścić skórzany portfel?

Częstotliwość użytkowania portfela sprawia, że jest on narażony na zabrudzenia różnymi substancjami. Szczególnie skórzany portfel damski jest zagrożony – chodzi o różnego rodzaju kosmetyki. Również pożywienie jest sporym niebezpieczeństwem. Tak więc, jak wyczyścić skórzany portfel?

Po pierwsze należy czyścić swój skórzany portfel zaraz po wystąpieniu zabrudzenia bądź odnotowaniu takowego. Wtedy wyczyszczenie będzie zwyczajnie prostsze, a także może uratować portfel przed permanentną plamą.

Innym ważnym aspektem jest to, żeby pod żadnym pozorem nie używać do mycia mydła! Trzeba wiedzieć, że zostawia ono swego rodzaju osad na danej powierzchni, przez co powietrze nie będzie mogło docierać do skóry. Efektem tego może być pękanie materiału.

Portfel należy czyścić za pomocą wody z małym dodatkiem octu. Co więcej, na skórę należy nanieść małą ilość roztworu za pomocą np. ściereczki, zataczając niewielkie koła. Po tym trzeba portfel odstawić do wysuszenia.

Masz biały portfel? Pewnie wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy, że plamy możesz z niego usunąć za pomocą gumki do mazania

Skórzany portfel męski, tak samo jak damski, w przypadku skóry barwionej będzie wymagał użycia specjalnych środków do konserwacji.

Wnętrze portfela czyści się tak samo, jak zewnętrzną stronę, jednak wcześniej należy wyjąć całą jego zawartość.

Pamiętaj, że umyty portfel nie może być suszony inaczej, niż w temperaturze pokojowej. Niektóre osoby w celu przyspieszenia tego procesu używają suszarki, jednak jest to ogromny błąd! Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że skóra w pewnym stopniu jest materiałem delikatnym, który pod wpływem gorącej temperatury robi się twardy i szorstki.

Nie tylko czyszczenie jest ważne – portfel skórzany trzeba pielęgnować!

Kiedy z portfela usuwane są zabrudzenia, to dobra okazja, żeby go odpowiednio zakonserwować. Trzeba wiedzieć, że skóra wymaga natłuszczania. W tym przypadku dobrze sprawdzi się zastosowanie odpowiedniej pasty do obuwia, ale czasem też gliceryny. Lakierowana skóra natomiast będzie wymagała zastosowania znajdującej się prawdopodobnie w każdej kuchni oliwy z oliwek.

W przypadku skóry z węża (bardzo popularnej wśród damskich portfeli) warto zachować szczególną uwagę. Tego rodzaju skóra prezentuje się genialnie, jednak wymaga regularnego natłuszczania. Wyczyszczony portfel należy polerować bawełnianą szmatką. Cyklicznie powinno się powierzchnię skóry nacierać gliceryną, a także zawsze chronić ją przed promieniami słonecznymi.

W przypadku skóry licowej z kolei, należy zaopatrzyć się w specjalny krem. Nie powinno to dotyczyć jednak wyłącznie skóry licowej. Trzeba wiedzieć, że dla każdego portfela powinno się zaopatrzyć w odpowiednie specyfiki. Dzięki temu na pewno będziesz w stanie cieszyć się dobrze wyglądającym portfelem przez długi czas. Warto dodać, że konserwację portfela wykonanego ze skóry powinno się wykonywać raz na kwartał.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem portfela, pamiętaj żeby wybrać produkt z wysokogatunkowej skóry, ponieważ dzięki temu na pewno posłuży on przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ