Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Czy promocje naprawdę są wielką okazją?

promocja[1]W obecnych czasach żyje się naprawdę ciężko. Coraz większa część społeczeństwa ma problem z długotrwałym bezrobociem lub niskimi zarobkami. Większość naszego społeczeństwa nieustannie musi ograniczać wszelkie wydatki lub ratować się chociaż niewielkimi kredytami na najważniejsze potrzeby.

W takiej sytuacji jeśli jesteśmy zmuszeni do zrobienia zakupów zawsze staramy się wybierać tańsze produkty. Wydaje nam się, że żyjąc na promocjach możemy wiele zaoszczędzić. Czy jednak rzeczywiście promocje są tak korzystnymi ofertami?

Przede wszystkim wybierając produkty oznaczone jako promocyjna oferta powinniśmy dokładnie przeanalizować czy jest to rzeczywiście prawdziwa okazja. Niekiedy okazuje się, że jest to tylko chwyt marketingowy dzięki któremu zapłacimy zdecydowanie więcej niż powinniśmy.

Na początek widząc na danym produkcie oznaczenie, że jest on w promocyjnej cenie warto zastanowić się ile zwykle płacimy za dany produkt poza taką promocją. Nie zawsze warto sugerować się cenami podanymi obok cen promocyjnych. Niekiedy są one specjalnie zawyżane po to, aby dopisać im inną cenę, nie zawsze niższą od realnej. Warto więc zastanowić, się czy taka promocyjna cena rzeczywiście jest dla nas najkorzystniejsza.

Inną kwestią jest to, że promocyjne opakowanie produktu często różni się od opakowania tego samego produkt w zwykłej ofercie. Sprawdź więc czy ma ono taką samą pojemność i oferuje taką samą ilość danego produktu. Niekiedy okazuje się, że dodatkowe kilka procent towaru w tej samej cenie albo promocyjna cena na wielopaki to tylko żart. Niekiedy promocyjne opakowanie jest znacznie mniejsze od tego prawdziwego i zawiera mniej produktu. Tym samym płacimy mniej, ale otrzymujemy również mniej. Promocje polegające na kupnie kilku takich samych produktów po niższej cenie też niekiedy okazują się manipulacją. Ceny, które były oferowane początkowo są zawyżane, a ceny promocyjne okazują się aktualnymi cenami. W takim przypadku kupujemy po normalnej cenie, ale nie jeden produkt, ale kilka.

Jeśli jednak sprawdzimy powyższe możliwości i okazuje się, że promocja wygląda na naprawdę wielką okazję mamy jeszcze jedną szansę na odkrycie oszustwa. Warto sprawdzić datę ważności produktu. Często bowiem przeceniane są produkty, które już są po terminie przydatności do spożycia lub tuż przed jego końcówką. Nie warto więc kupować zepsutego jedzenia nawet jeśli jest sporo tańsze. Warto sprawdzić również, czy przeceniony towar nie jest uszkodzony. Niekiedy sklepy chcą się pozbyć uszkodzonego towaru i jedyną możliwością okazuje się znaczne obniżenie ceny.

Warto dokładnie przeanalizować takie przypadki i nie dać się nabrać na fałszywe promocje. Jeśli jednak produkt nadal wydaje nam się korzystną ofertą możemy się na nią skusić. Nie zawsze sprzedawcy chcą nas oszukać, lecz warto zachować czujność. Być może rzeczywiście możemy wiele zaoszczędzić kupując jedynie na promocjach. W obecnych, ciężkich czasach może się to okazać dobrym rozwiązaniem. Warto próbować i szukać wyjątkowych promocji.