Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wesele
wszystko o zakupach

Gdzie zorganizować wesele? Praktyczne wskazówki

W momencie, gdy chcemy zorganizować ślub, to potrzebujemy odpowiedniej sali weselnej. Wybierając ją, trzeba sprawdzić dokładnie jej wielkość, ale należy też wrócić uwagę na pozostałą infrastrukturę wokół. Wiele osób zastanawiając się, gdzie zorganizować wesele, nie chce dojeżdżać do miejsca zabawy zbyt daleko z kościoła. Należy też dokładnie przeanalizować, jak wygląda to miejsce, gdzie się mamy bawić i świętować jeden z najważniejszych dni w życiu.

Na jakie szczegóły warto zwrócić, jeżeli chodzi o wygląd sali?

Po pierwsze należy zobaczyć, jak wielka jest sala, na której mamy się bawić. W momencie, gdy będziemy mieli mniejszą ilość gości, to raczej należy nie wybierać zbyt dużych restauracji, ponieważ będą one się słabo prezentowały na zdjęciach z uroczystości. Dlatego przy planowaniu, gdzie zrobić wesele, trzeba na to zwrócić uwagę, ale też zobaczyć, czy podoba nam się układ stołów na sali weselnej, która nas interesuje. Powinniśmy też zobaczyć, ile miejsca jest dokładnie na parkiecie oraz w jakim miejscu swoje obowiązki będą wykonywać osoby odpowiedzialne za prowadzenie zabawy na weselu.

Niektórzy chcą postawić na przykład stół wiejski, dlatego również powinniśmy wiedzieć, gdzie jest on umieszczany, gdy na danej sali jest organizowane tego typu wydarzenie. Należy też dokładnie przeanalizować, jaką odległość od kuchni będą musieli pokonać kelnerzy, aby dostarczyć dania do stolików, bo nie chcemy, aby na przykład chodzili po parkiecie, który jest wtedy zajęty przez tancerzy.  Po prostu taka sala powinna nam się podobać i spełniać nasze oczekiwania, które sobie założyliśmy przed jej wyborem. Domy weselne Wielkopolska naprawdę potrafią mieć swój klimat, który sprawi, że taka impreza będzie wspominana przez naszych gości jeszcze latami.

Warto wziąć pod uwagę bazę hotelową restauracji oraz wielkość parkingu

Wiadomo, że dużo osób, które przybywa na wesela, ma trochę kilometrów do swojego domu, dlatego chcieliby oni się przespać po zakończonej imprezie, gdzieś w pobliżu. Dlatego restauracja, w której organizujemy nasze wesele, powinna mieć sporą ilość pokojów dla gości, które można wynająć na czas imprezy. Skończyły się czasy, że rodzina państwa młodych zabiera część zaproszonych gości do siebie, bo większość nawet najbliższej rodziny chce odpocząć blisko restauracji, ponieważ następnego dnia często odbywają się jeszcze poprawiny w tym samym miejscu. Bardzo ważne jest to, aby wszyscy goście mieli, gdzie zostawić swoje samochody na czas wesela, dlatego restauracja powinna  mieć odpowiednią ilość miejsc parkingowych. Nikt nie chce szukać bezpiecznego miejsca na swój samochód po jakiś najbliższych ulicach i wychodzić raz na jakiś czas i sprawdzać, czy nie dzieje się coś złego z pojazdem. Ważny jest też teren dookoła sali weselnej, bo niektórzy goście mogą się chcieć iść przewietrzyć i potrzeba jakiegoś miejsca, aby można było usiąść na dworze i trochę porozmawiać. Wybierając miejsce, gdzie zorganizować wesele, należy wziąć te wszystkie elementy pod uwagę.