Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Jak znaleźć idealny dla siebie kolor manicure?

Jeżeli przypomnisz sobie swoje najmniej udane stylizacje paznokci, dojdziesz do wniosku, iż nie dopasowałaś koloru do typu urody i stylizacji. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jaki typ urody reprezentujemy, by na przyszłość ustrzec się manicure’owych wpadek.

Jak sprawdzić swój typ urody?

Być może spotkałaś się już z określeniami typu urody zaczerpniętymi z kalendarza. Zastanawiałaś się, czy jesteś kolorystyczną zimą czy wiosną? Na szczęście można to sprawdzić. W tym celu będziesz musiała uważnie przyjrzeć się kolorowi swojej cery i włosów:

  • Jeżeli masz włosy w odcieniu jasnego beżu lub odcieniach rudości, a Twoja cera jest jasna i pełna blasku, jesteś kolorystyczną wiosną,
  • Jeżeli Twoja karnacja ma chłodny, oliwkowy odcień, oczy masz piwne, szaro lub jasnoniebieskie , a włosy jasnobrązowe lub popielate, możesz zaklasyfikować siebie jako lato,
  • Panią Jesienią jesteś z kolei, jeżeli masz włosy w gorącym mahoniowym lub złotym odcieniu, trudno się opalasz, a po wystawieniu na słońce pojawiają Ci się piegi.
  • Wreszcie zimą jesteś, jeśli masz ciemne włosy kontrastujące z jasną i chłodną karnacją skóry.

Warto dokładnie przyjrzeć się swojemu typowi urody, jeżeli jego klasyfikacja na początku sprawia Ci kłopot. Ma to znaczenie dla wyboru nie tylko manicure, ale także np. sukienki i biżuterii.

Paznokcie na każdy typ urody

Przyjrzyjmy się zatem kolorom, które idealnie pasują do poszczególnych typów urody. Barwy idealne dla każdego z nich można znaleźć w linii lakierów hybrydowych Sey by Cosmetics Zone!

Zacznijmy od typu, który ma największe pole do popisu, jeśli chodzi o odważne zestawienia kolorystyczne.
Mowa tutaj o wiośnie, której świetnie pasują delikatne odcienie różu, jasne zielenie oraz kolory niebieskie.

Latom będą z kolei świetnie pasować kolory delikatne. Chodzi tutaj o pastele z domieszką zieleni, błękitu, odcienie brązu i beżu. Śliczne odcienie szarości znajdują się w inspirowanej aromatyczną kawą kolekcji Coffee and Friends. To takie lakiery jak casualowy Creamy Grey czy naturalny i neutralny Grey Cloud.

Jesienne Panie mogą pozwolić sobie na odważniejsze i bardziej jaskrawe kolory. Bardzo dobrze pasują im zatem pomarańcze, złoto, a także wyraziste kolory: żółty, niebieski, bordowy.

Z kolei zimy najchętniej wybierają kolory wyraziste, kontrastujące z ich śnieżnobiałą karnacją. Dlatego też świetną propozycją jest dla nich kolekcja Timeless Beauty, w której zawarta jest m.in. klasyczna czerń Black Night czy orzechowe bordo Chestnut. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zimy poszalały również z jaśniejszymi kolorami, takimi jak: biały, czerwony, czy srebrny! Ważne jest tylko, by były one utrzymane w pasującej do karnacji, chłodnej tonacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ