Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Które gadżety reklamowe cieszą się największą popularnością?

Z całą pewnością gadżety reklamowe stanowią jeden z najpopularniejszych narzędzi marketingowych. Są one stosunkowo tanie, ale niezwykle skuteczne, gdyż za ich pomocą można dotrzeć do wybranej grupy docelowej i budować pozytywny wizerunek firmy. Chyba nie ma osoby, która nie cieszyłaby się z otrzymania wartościowego upominku i to całkowicie za darmo. Wiele przedsiębiorców dobrze o tym wie i dlatego też inwestuje w gadżety promocyjne, które są w stanie skutecznie przybliżyć klientów do firmy. Oczywiście kluczem do sukcesu nie jest samo podarowanie byle jakiego gadżetu, ale takiego, który będzie dopasowany do profilu prowadzonej działalności i mającego wartość dla obdarowanego. Pojawia się zatem pytanie, jakie gadżety reklamowe najlepiej spełniają swoje zadanie i są mile widziane przez klientów?

Które gadżety reklamowe cieszą się największą popularnością?

Wręczenie komuś kiepskiej jakości długopisu czy też nieestetycznie wykonanej smyczy z całą pewnością mija się z celem i jest to wręcz strata pieniędzy. Żadna firma nie chce przecież być kojarzona z bylejakością, ale dawanie prezentu o wątpliwej jakości jest prostą drogą do zniechęcenia potencjalnego klienta do siebie i splamienia swojego wizerunku. Ponadto obecnie do dyspozycji jest znacznie więcej gadżetów reklamowych niż tyko powszechnie znane kubki, notesy czy też T-shirty. Oczywiście nadal najczęściej wybieranym gadżetem reklamowym przez firmy jest długopis ze względu na to, że inwestycja w nie stanowi obciążenia dla budżetu nawet w przypadku małej firmy. Podobnie zresztą jak zainwestowanie w ołówki, bloczki, notesy czy kartki samoprzylepne nie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, a wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Podobnie zresztą jest w przypadku smyczy, koszulek czy kalendarzy. Otrzymanie czegoś przydatnego, co ma wartość dla klienta, z pewnością jest skutecznym sposobem na zapadnięcie firmy w pamięci obdarowanego. Niestety są to mało wyszukane upominki. Jeśli dane przedsiębiorstwo liczy na osiągnięcie nieprzeciętnych efektów, to warto jednak postawić na coś bardziej wyszukanego. Dotyczy to szczególnie firm z branży kreatywnych i marketingowych.

Obecnie największą popularnością cieszą się gadżety technologiczne. Warto zatem wykorzystać fakt, że klienci uwielbiają otrzymywać upominki związane z technologią, które będą przydatne im na co dzień. Oczywiście tego typu gadżety są znacznie droższe, ale za ich pomocą można docenić i wyróżnić klienta. Otrzymanie wartościowego prezentu sprawia, że klient czuje się w pewien sposób zobligowany do odwdzięczenia się i skorzystania z usług danej firmy. Przykładem elektronicznych gadżetów z logo firmy są powerbanki, pendrivy, akcesoria do smartfonów, stacje pogodowe czy też wskaźniki laserowe. Jeśli chodzi o bardziej ekskluzywne prezenty dla stałych i cennych klientów, to popularne są pióra z grawerem, galanteria, wino z ozdobnym opakowaniem, kosze wyposażone w produkty związane z profilem działalności danej firmy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także gadżety ekologiczne w postaci urządzeń zasilanych energią słoneczną czy chociażby eko-kosmetyki.

Wpis powstał przy udziale producenta gadżetów reklamowych BEWU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ