Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

co kupić

Tusze i tonery – czy warto sięgnąć po ich zamienniki?

 

Drukarka to urządzenie obowiązkowe w zasadzie w każdym biurze i domu. Dla nabywcy w tym przypadku liczy się jakość druku, bezawaryjność, niezawodność oraz, rzecz jasna, cena. Trzeba jednak uważać, gdyż cena drukarki to nie jest jedynie jednorazowy wydatek. Regularnie należy bowiem kupować tusze lub tonery.

Ile kosztuje eksploatowanie drukarki?
Większość dużych producentów drukarek stosuje podobną technikę sprzedaży swoich produktów. Oferują je same po raczej niskiej cenie, ale zasobniki na tusze czy tonery są drogie. W skrajnych przypadkach komplet tuszy kosztuje niemal tyle samo co nowe urządzenie. Dlatego myśląc o kupnie drukarki, dobrze jest wcześniej sprawdzić jej wydajność oraz cenę tuszy i tonerów.

Oryginały czy zamienniki? 
Bardzo wysokie ceny oryginalnych kartridży sprawiły, że powstało sporo firm, które oferują tańsze zamienniki do drukarek. Jednak warto pamiętać o tym, że nie do każdego modelu drukarki produkowane są takie tanie zamienniki. Co ciekawe, zamienniki są często większe pod względem pojemniki niż oryginały. Przekłada się to oczywiście na wyższą wydajność drukarki. Jednak producenci oryginalnych tuszy i tonerów starają się walczyć z producentami zamienników. Dlatego coraz częściej zastrzegają w umowie gwarancyjnej, że użytkownik urządzenia traci gwarancję, gdy zdecyduje się na użytkowanie tanich zamienników.

Zamienniki – czy warto je stosować?
Na rynku natrafić można na zamienniki dobrej i kiepskiej jakości. Te drugie pochodzą z podejrzanych źródeł i bardzo często nie mają nawet nazwy producenta na opakowaniu. Nieznana jest ich jakość czy wydajność. Takie produkty lepiej omijać z daleka.

Druk kolorowy i czarno-biały
Warto pamiętać o tym, że w dobrej klasy zamiennikach kolorowe tusze w niczym nie ustępują tym oryginalnym. Jednak najlepszą jakość druku można uzyskać jedynie decydując się na produkty producenta danej drukarki. W przypadku okazjonalnego drukowania fotografii można także zdecydować się na usługi profesjonalnego biura fotograficznego. Zamienniki tuszy i tonerów z kolei doskonale sprawdzają się podczas wydruku czarno-białego.

Jaki tusz wybrać co drukarki?
Zamienniki mają sporo zalet. Przede wszystkim są one napełniane znacznie większą ilością tuszu, niż oryginalne pojemniki. W połączeniu z ich niższą ceną, daje to spore oszczędności użytkownikom drukarki. Co na to jednak czołowi producenci urządzeń tego rodzaju? Niektóre firmy stawiają głównie na samą sprzedaż drukarek. Produkują urządzenia wysokiej klasy, które są bezawaryjne i niezawodne, ale kosztują więcej niż inne. W przypadku niektórych drukarek zamienników nie ma w ogóle. Wynika to z ich specyficznej budowy, o co zadbali sami producenci, sięgając po odpowiednie zabezpieczenia.

Jaką drukarkę kupić?
Decydując się na kupno drukarki, warto wziąć pod uwagę również jej wydajność i cenę tuszy czy tonerów. Dobrze jest sprawdzić, czy istnieją zamienniki do danego modelu oraz jaka jest ich jakość. To w dużej mierze od tego zależy to czy korzystanie z danego urządzenia będzie opłacalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ