Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

co kupić

Jakie akcesoria samochodowe warto mieć?

Co możemy zrobić, aby korzystanie z naszego pojazdu było wygodniejsze, przyjemniejsze, a także bardziej bezpieczne? Zaopatrzyć się w różnego rodzaju ciekawe i często niedrogie akcesoria samochodowe, które mogą znacząco ułatwić nam życie.

Akcesoria samochodowe przydatne zimą

Jeżeli chodzi o akcesoria samochodowe, które są przydatne zimą, to na pierwszym miejscu z pewnością znajdują się gumowe dywaniki, których zaletą jest przede wszystkim to, że trudno się brudzą, a w razie potrzeby łatwo je wyczyścić. Nie powodują one również powstawania wilgoci, co ma miejsce w przypadku dywaników wykonanych z materiału. Ich minusem jest jednak to, że mają wpływ na parowanie wilgoci. W tym wypadku producenci akcesoriów do samochodów również przychodzą nam z pomocą, oferując specjalne woreczki tzw. osuszacze, które mają za zadanie pochłaniać wilgoć z wnętrza samochodu.

Jeżeli chodzi o walkę ze szronem i śniegiem to podstawowym elementem, w jaki powinien być wyposażony każdy kierowca, jest skrobaczka samochodowa (najlepiej w tworzywa sztucznego — nie porysuje szyb). Aktualnie wiele producentów oferuje rozwiązania łączone — skrobaczka plus szczotka służąca do usuwania śniegu. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, ponieważ zamiast dwóch przyrządów mamy w samochodzie jeden. Bardzo popularne są również płyny do rozmrażania szyb, które znacznie ułatwiają walkę z lodem i szronem — wystarczy spryskać szybę, odczekać chwilę i ewentualnie przetrzeć szybę lub reflektor.

Akcesoria samochodowe na każdą porę roku

Akcesoria samochodowe przydają się nam jednak nie tylko zimą, istnieją rozwiązania uniwersalne, które sprawdzają się przy każdych warunkach pogodowych. Jednym z nich są nakładki progowe, które pełnią zarówno funkcję ochronną, jak i są ciekawym elementem ozdobnym cechującym się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne (od około -40° do 50°C). Nakładki te chronią również progi przed działaniem wody w przypadku wizyt w myjni.

Kolejną przydatną rzeczą jest dwufunkcyjna osłona przedniej szyby — tego rodzaju maty wykonane z wysokiej jakości materiału, który odporny jest na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Latem osłona chroni wnętrze samochodu przed nagrzaniem oraz wypłowieniem elementów plastikowych, jak i tapicerki, natomiast zimą zapobiega zamarzaniu szyb i znacząco ułatwia korzystanie z samochodu w przypadku występowania mrozów. Posiadanie tego rodzaju osłony jest z pewnością czymś, co warto rozważyć.

Akcesoria samochodowe dla osób często korzystających z telefonu

Odrębną grupę akcesoriów samochodowych stanowią te przeznaczone dla ludzi, którzy nie rozstają się z telefonem. Bardzo przydatną rzeczą jest w takim wypadku specjalny uchwyt samochodowy do telefonu, który przyczepia się do szyby lub deski rozdzielczej. Kolejną sprawą jest zestaw głośnomówiący, który łączy się z naszym smartfonem za pomocą Bluetooth. Tego rodzaju gadżet do samochodu wpływa nie tylko na polepszenie komfortu jazdy w przypadku częstego korzystania z telefonu, ale przede wszystkim zwiększa nasze bezpieczeństwo, stąd z pewnością warto rozważyć jego zakup.

Więcej porad znajdziesz na motos.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ