Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

co kupić

Salony samochodowe zapraszają na zakupy

car-778154_1280Kto planuje kupić nowy samochód ten powinien to zrobić pod koniec roku albo na początku nowego. Wszystko dlatego, że ceny w salonach samochodowych są wtedy najniższe. Poza tym kupienie samochodu nowego to jest wspaniałe uczucie i ogromna przyjemność. I zawsze z końcem roku salony samochodowe zapraszają do siebie na zakupy. Zakupy, które mogą być tańsze nawet o kilkanaście procent aniżeli w trakcie sprzedaży standardowej rocznika. Tak zwane wyprzedaże w salonach samochodowych to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą na kupnie samochodu zaoszczędzić. Co prawda kupując samochód z końcem roku, kupujemy rocznik bieżący, ale jeśli decydujemy się na zakup wyprzedażowy w nowym roku to samochód jest z rocznika poprzedniego.

W salonach samochodowych wyprzedaż rocznika to zawsze szalenie ważna sprawa. Wszyscy sprzedawcy samochodów stają wtedy na głowie, żeby każdy klient poczuł się najważniejszy w salonie. A dzisiaj kupno samochodu jest tak proste jak kupno suszarki w markecie z elektroniką. Wystarczy, że znajdziemy salon, w którym jest interesujący nas model. Jeżeli dana wersja wyposażenia Nam odpowiada to zaliczkujemy samochód i czekamy kilka dni na dokumenty do rejestracji pojazdu. Sam proces zakupu samochodu trwa wtedy realnie kilka dni.

Gorzej wygląda sprawa, kiedy na stanie w salonie nie ma modelu samochodu, który by Nas interesował. Wtedy musimy samochód zamówić i jest on ściągany z innego salonu. Może też być, co gorsza, ściągany z jakiegoś centralnego magazynu. Wtedy czas oczekiwania się zwiększy, ale zakup samochodu ciągle jest prosty. No i najważniejsze jest to, że wybierać możemy wtedy w najbogatszych wersjach. Wszystkie, które są dostępne, można zamówić, ale trzeba się wykazać cierpliwością i na wymarzony samochód poczekać nawet kilka tygodni.

Salony samochodowe stosują różne zabiegi, żeby przyciągnąć klienta. Zarówno reklamy telewizyjne jak i radiowe mają na celu zwiększenie liczby odwiedzin salonów samochodowych. Im więcej odwiedzających tym większe szanse na sprzedaż. Ale nie tylko reklama jest w tym wypadku najważniejsza. Bardzo często sprzedawcy aut dzwonią po numerach z książki telefonicznej i pytają o możliwości odbycia jazdy próbnej.

Jeżeli planujecie kupno samochodu w atrakcyjnej cenie to może od razu wybierzcie sią na rodzinne zakupy do salonów samochodowych. Celowo zaznaczamy tutaj liczbę mnogą, bo nigdy nie ma co podejmować pochopnych decyzji. Dlatego lepiej odwiedzić kilka różnych salonów i obejrzeć kilka samochodów, aniżeli udać się do pierwszego lepszego i wybrać jeden z dostępnych modeli. A zakupy w takich miejscach, jak salony samochodowe, to naprawdę niezła frajda.

Promocje i wyprzedaże to domena supermarketów. Stosują ją również od lat w swojej polityce sprzedażowej salony samochodowe. Dzięki temu, że z końcem roku ceny samochodów są o wiele niższe, klienci bardzo licznie odwiedzają dealerów samochodowych. Obecnie na polskim rynku dostępna jest oferta kilkunastu różnych producentów samochodów. Na pewno więc każdy, kto chce kupić samochód, będzie miał w czym wybierać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ