Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

co kupić

Jak wybrać meble do pokoju dziennego?

Pokój dzienny jest centralnym miejscem całego domu, w którym gromadzą się wszyscy domownicy. I nie tylko. To tutaj odwiedzać nas będą goście, dlatego pomieszczenie musi być zarówno komfortowe, jak i reprezentacyjne. Ważne jest, aby urządzić je w taki sposób, aby było przyjemne i przytulne, a jednocześnie dostosowane do potrzeb całej naszej rodziny.

Najważniejszy jest dobry plan

Pierwszym krokiem do wybrania odpowiednich mebli do pokoju dziennego – jak i każdego innego pomieszczenia – jest dokonanie pomiarów. Weź zatem do ręki centymetr i sprawdź, jakiej długości i szerokości jest Twoje wnętrze. Zmierz również wszystkie wnęki. Może znajdzie się w nich miejsce dla jakiegoś dodatkowego sprzętu?

Gdy masz już wszystkie pomiary, stwórz wstępny plan rozmieszczenia mebli w pomieszczeniu. Zupełnie tak, jak robią to architekci. Zaznacz na nim, gdzie chciałbyś postawić poszczególne meble i pomyśl nad kilkoma różnymi wersjami. To pozwoli Ci bardziej realnie ocenić swoją wizję i dzięki temu łatwiej będzie Ci dobrać tę najlepszą.

Zanim jeszcze wybierzesz się do sklepu pamiętaj, aby zmierzyć również swoje drzwi. Dzięki temu upewnisz się, że meble będziesz mógł/mogła wnieść do odpowiedniego pomieszczenia.

Wizualizacja to nie wszystko

Jeśli chcesz przekonać się, czy dany układ na pewno Ci odpowiada, wyposaż się w białą taśmę malarską i w oparciu o znane Ci już wymiary rozrysuj rozłożeni mebli na podłodze. Możesz to zrobić również w odpowiedni sposób rozkładając gazety.

Zastanów się, w jaki sposób pokój będzie używany. Jakie są obecne potrzeby Twojej rodziny? Masz małe dzieci? Jeśli tak, to koniecznie wybierz takie meble, które będą łatwe w czyszczeniu. Natomiast, gdy pokój ma służyć jedynie do relaksu i rozrywki, możesz pomyśleć nad tym, aby umieścić w nim rzeczy wykonane z nieco delikatniejszych materiałów – na które nie mógłbyś/mogłabyś sobie pozwolić przy szalejących maluchach.

Wybór mebli – podstawy

Większość salonów wyposażonych jest w sofę fotel, stolik do kawy i stolik boczny. Mają już te podstawowe elementy możesz pomyśleć o dodatkowych meblach. Wybierając meble zwróć uwagę na jakość wykonania. Jeśli nie zależy Ci na tym, aby wymieniać je co kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy, wybierz te, które wyglądają solidnie i (najlepiej) mają również długi okres gwarancji. Zainwestowanie w wyższej jakości wyposażenie jest opłacalne w dłuższej perspektywie czasu, dlatego nie oszczędzaj teraz, ponieważ może się okazać, że zapłacisz jeszcze więcej w przyszłości.

Sprawdź, czy w sklepie meblowym znajdują się meble odporne na zaplamienie. Niezależnie od tego, czy mamy małe dzieci, czy też nie, każdemu z nas zdarza się wylać na ulubioną kanapę odrobinę wina lub kawy. Niektóre tkaniny odporne są na zaplamienia lub mają taką fakturę, która umożliwia szybkie usunięcie zabrudzeń.

Wszystkie meble wybrane do pojedynczego pomieszczenia powinny ze sobą współgrać. Staraj się mieć to na uwadze zwłaszcza wtedy, gdy nie decydujesz się na komplet. Dobranie elementów w podobnych barwach i wzornictwie wystarczy, aby wszystkie części wnętrza tworzyło spójną całość.

Dziękujemy portalowi albmart.pl za współpracę merytoryczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ