Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

co kupić

Zegarki Atlantic — poznajmy się!

Obecnie miłośnicy zegarków mają ogromny problem podczas zakupów. Bez względu na to, czy planujemy zakup zegarów dla siebie, czy w prezencie, stanowi to często niezwykłe wyzwanie. Szereg propozycji producentów powoduje, że nie wiemy, na jakie parametry zwrócić uwagę i który z modeli wybrać. W tym artykule przybliżmy Wam jedną z najpopularniejszych marek — zegarki Atlantic.

Jakie są zegarki Atlantic?

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

Atlantic to jedna ze szwajcarskich firm, zajmujących się produkcją
zegarków, której początki sięgają aż 1888 roku. Ilość lat, które spędziła na rynku z pewnością, przekłada się na doświadczenie, dzięki czemu możemy mieć pewność, że będą służyły nam przez lata. Co ciekawe, firma Atlantic jako pierwsza wprowadziła zegarki wodoszczelne, które nadal, oczywiści w ulepszonej wersji, posiada w swojej ofercie.

Przez wiele lat należały również do najpopularniejszych zegarków sprzedawanych w Polsce, które biły rekordy ilościowe! Pierwszy raz w naszym kraju pojawiały się w 1950 roku i od razu, podbiły serca wielu Polaków.

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ KUPUJĄC ZEGAREK?

Niestety coraz częściej możemy spotkać wiele zegarków, które wzorowane są na popularnych modelachtopowych producentów. Zdarza się, że zachęceni ceną sięgamy po propozycje z internetu, które nie zawsze pochodzą ze sprawdzonego źródła. Aby uniknąć rozczarowań, prezentujemy najważniejsze szczegóły wyróżniające zegarki Atlanitc.

Po pierwsze: warto zwrócić uwagę na liczbę kamieni na tarczy oraz (jeżeli mamy taką możliwość) mechanizm. Najważniejsze jest to, aby liczba kamieni, była zgodna z informacją przekazaną na mechanizmie.

Po drugie: logo na denku oraz tarczy, powinno być takie same — małe litery oraz zwykła czcionka.

Po trzecie: system antywstrząsowy. Obecnie używany „ANTICHOC”.

Istnieje wiele parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wśród pozostałych możemy na przykład wyróżnić: sekundnik, model tarczy oraz mechanizmu i wiele innych czynników. Warto jednak zdecydować się na sprawdzone i pewne rozwiązania od legalnych dostawców.

Każdy model zegarka Atlantic jest niepowtarzalny, dlatego wielu kolekcjonerów chce, mieć je w swojej kolekcji. Do najpopularniejszych 5 modeli możemy, zaliczyć:

I. Worldmaster
II. Seabase Chronojeremy-beadle-129624
III. Seabase
IV. Seabreeze
V. Mariner Chrono

Obecnie w wielu sklepach możemy spotkać nawet ponad 200 modeli zegarków marki Atlantic. Możemy również wyróżnić kilka, najciekawszych kolekcji, które uwielbiane są przez wielu koneserów zegarków.

Atlantic Seebreeze — niezwykle eleganckie, funkcjonalne i jednocześnie klasyczne zegarki, dostosowane na każdą okazję.

Atlantic Seabase — w tej serii powstał niezwykły model klasycznego czasomierza uwielbianego przez wiele kobiet, mowa oczywiście o Atlantic Elegance.

Atlantic Skipper — czas na propozycję dla miłośników żeglarstwa. Każdy mężczyzna, który kocha szum fal z pewnością, zaprzyjaźni się z nim na dłużej.

Istnieje wiele modeli oraz kolekcji zegarków Atlantic. To, co z pewnością wyróżnia je od ponad 100 lat, to szwajcarska precyzja!

Portal zegarmistrz.com pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ