Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

co kupić

Święto, Święto czyli idziemy na urodziny

Urodziny – nie każdego napawają jakąś szczególną radością. Problem z ich obchodzeniem mają szczególnie panie, które z każdym rokiem coraz bardziej rozpaczają nad zmianą cyferek w rubryce: wiek. Nie można zatem nikogo w tym dniu, zwłaszcza kobiet zostawiać samotnie. Każdy bowiem zasługuje na to, żeby spędzać ten dzień w jakimś miłym towarzystwie, każdy zasługuje na to, aby ktoś o nim pamiętał. Zawsze jednak powstaje ten najgorszy ze wszystkich możliwych dylematów – co kupić na urodziny? I jeszcze nie ma jakiegoś problemu, jeśli osoba do której idziemy na urodziny jest nam dobrze znana – jeśli jest to nasza przyjaciółka, mama siostra – ktokolwiek. Na pewno jest wtedy duże prawdopodobieństwo, że trafimy w jej gust i kupimy prezent odpowiadający jej gustom. Gorzej natomiast, jeśli nie znamy na tyle dobrze naszego jubilata. Wtedy można celować w coś uniwersalnego – w biżuterię dla kobiety, w perfumy, w czekoladki albo w dobry alkohol dla mężczyzny.

Warto jednak myśląc – co kupić na urodziny wykazać się także kreatywnością. Można wcale nie kupować nic, żeby sprawić komuś prawdziwą niespodziankę i podarować naprawdę przepiękny prezent. Bardzo dobrym pomysłem jest zrobienie czegoś własnoręcznie. Czy pamiętamy te czasy, kiedy nasza babcia dziergała nam szalik na drutach? Albo ciepłe wełniane skarpetki, żeby nie było nam zimno? Jeśli potrafimy zrobić coś takiego, jeśli mamy jakiś talent, to także można go wykorzystać przy okazji stwarzania dla kogoś prezentu urodzinowego. Wiele do powiedzenia w tej kwestii mają zwłaszcza panie. One z reguły wykazują się talentem do rękodzieła. A jeśli nie rękodzieło, to może przepyszny, własnoręcznie upieczony tort albo ciastka. Pięknie przyozdobione ciasto, przepyszne do tego, to naprawdę wspaniała opcja na uczczenie tego smutnego dla niektórych dnia.

A co kupić na urodziny dla szefa w pracy? W wielu firmach jest taka tradycja, że obchodzi się urodziny współpracowników. A jeśli jest także i szef, gdzieś tam niedaleko, to także i jemu wypadałoby kupić jakiś prezent z okazji urodzin. W tym celu zawsze warto skonsultować się z innymi pracownikami – wiadomo – co dwie głowy, to nie jedna. W przypadku prezentu urodzinowego dla szefa, warto postawić na coś na luzie. Nie kupujmy jakiś wielkich i poważnych bukietów kwiatów, no chyba że nasz szef to dyrektor opery narodowej i jednocześnie światowej sławy śpiewak. Ale jeśli jest młody i jeśli ma poczucie humoru, to także warto wymyślić coś oryginalnego. Własnoręcznie zrobiona kartka, jakiś kolaż – cokolwiek – na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę.

A co kupić na urodziny chłopakowi albo dziewczynie, w przypadku kiedy nie znamy się jeszcze na tyle długo, aby wiedzieć o sobie tyle, by kupować sobie fajne prezenty? Tutaj warto także postawić albo na oryginalność, albo na klasykę. Chłopak może z powodzeniem zabrać dziewczynę do restauracji na jakiś pyszny obiad albo kolację, oczywiście nie zaszkodzą także przepiękne kwiaty. Jeśli chodzi o kupowanie prezentu chłopakowi, to może jakaś gra albo jakiś gadżet także załatwi sprawę.

Generalnie, podsumowując – zawsze warto wcześniej zastanowić się nad tym – co kupić na urodziny. Wszak urodziny to coś, co można wcześniej zaplanować.