Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Wyprawa na poszukiwanie właściwego kremu

cream-194126_1280Dbasz o siebie – chcesz czuć się i wyglądać atrakcyjnie. Zależy Ci więc na modnej i wysokojakościowej garderobie, dodatkach, fryzurze, makijażu… Nie zapominaj jednak, że na to, jak wyglądasz niezwykle istotny wpływ ma kondycja Twojej skóry – jej nawilżenie, elastyczność, struktura i faktura, koloryt i blask. Wymienionych przymiotów na trwałe nie skoryguje nawet najlepiej dobrany podkład – w trosce o zdrowy i piękny wygląd cery pomoże Ci krem. Podpowiadamy więc, jaki kosmetyk wybrać, aby cieszyć się skórą pełną wewnętrznego blasku naturalnie – nawet bez makijażu.

Wszystko zależy oczywiście od typu Twojej cery. Poniżej przedstawiamy więc dominujące rodzaje skóry i charakterystykę produktów, które powinny stanowić podstawę pielęgnacji świadomych swojej urody przedstawicielek płci pięknej.

Cera sucha – w tym przypadku Twoja skóra niemalże błaga o nawilżenie. Twoje gruczoły łojowe nie pracują bowiem efektywnie – wytwarzają nieco za mało sebum – lipidowego składnika znajdującego się na powierzchni cery. W nadmiarze sebum stanowi przyczynę nieestetycznego błyszczenia, a nawet zmian trądzikowych, jednak w rozsądnych ilościach zapobiega nadmiernej utracie wody przez skórę. Dlatego też, jeśli Twoja cera jest sucha, potrzebuje kosmetyku efektywnie wspierającego jej płaszcz lipidowy. W tej roli świetnie sprawdzą się przeznaczone dla Twojego rodzaju skóry treściwe kremy, które intensywnie nawilżają, odżywiają, ale i delikatnie natłuszczają, wygładzają cerę i ułatwiają nałożenie makijażu.

Cera wrażliwa – może być zarówno sucha, tłusta, jak i mieszana, w każdym przypadku wykazuje jednak skłonność do podrażnień. Wybieraj więc kosmetyki hipoalergiczne, bez dodatku alkoholu i oparte głównie o składniki naturalne. W zależności od typu cery – niech będą to bezpieczne produkty przeznaczone do skóry suchej, tłustej lub mieszanej.

Cera tłusta – stanowi przeciwieństwo cery suchej. W tym przypadku gruczoły łojowe Twojej skóry pozostają nadmiernie aktywne – produkują sebum w nieprawidłowych, zwiększonych ilościach. Łój przestaje wówczas pełnić funkcje ochronne, a staje się przyczyną nieatrakcyjnego błyszczenia i zmian trądzikowych. Powinnaś więc sięgnąć po lekki krem – produkt niekomedogenny (niepowodujący powstawania zaskórników i ropnych wyprysków) i delikatnie matujący i antybakteryjny, ale przy tym nawilżający – cera tłusta również nie lubi wysuszania.

Cera mieszana – to połączenie cery suchej i tłustej. Partie nadmiernie przetłuszczające się to z reguły skóra w strefie T (czoło, nos i broda), tendencję do suchości wykazują natomiast policzki. W tym wypadku warto zastosować złożoną pielęgnację – policzki zasługują na odżywianie i nawilżanie przy pomocy produktu treściwszego, natomiast czoło, noc i broda powinny być pielęgnowane z użyciem lżejszych kosmetyków matujących i ściągających rozszerzone pory.

Cera naczynkowa – to najczęściej skóra sucha i wrażliwa. Sięgnij więc po produkty silnie nawilżające, ale oparte o naturalne, proste receptury. Twój krem powinien również posiadać składniki wzmacniające ściany naczyń krwionośnych i zdolne do redukcji zaczerwienień.