Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Promocje w sklepach – prawdziwa okazja czy fikcja?

Galerie handlowe, sklepy duże i małe oraz luksusowe butiki zachęcają do zakupów klientów poprzez oferowanie im co jakiś czas promocji. Robią tak zarówno sklepy stacjonarne jak i internetowe. Co więcej, promocje te w niektórych przypadkach organizowane są tak często, że sami zaczynamy się zastanawiać, kiedy mamy do czynienia z prawdziwą okazją a kiedy mamy do czynienia z marketingową fikcją. Kiedy słyszymy, że w jakimś sklepie każdego dnia jest wielka wyprzedaż można się na poważnie zastanowić, czy to aby nie jest tylko spektakularne reklamowanie się i chęć skorzystania z naszego zamiłowania do kupowania wszystkiego w okazyjnej cenie. Jeśli jednak jakiś sklep robi promocję bardzo rzadko i bardzo sporadycznie wówczas są zdecydowanie duże szanse na to, że uda nam się kupić jakiś produkt w naprawdę dobrej cenie. Dzisiaj jednak klienci sklepów mają coraz mniejsze zaufanie do sieci handlowych i galerii właśnie dlatego, że promocje są tam organizowane po prostu zbyt często.
Jeśli chcemy naprawdę zaoszczędzić i trafić na prawdziwą promocję warto pobawić się trochę w prawdziwego łowcę okazji. Żeby nie dać się nabrać na „udawaną” promocję wystarczy wziąć ze sobą na zakupy smartfona. Odpowiednie aplikacje do porównywania cen pomogą Nam w znalezieniu atrakcyjnej oferty. Jeśli widzimy w jakiś sklepie towar objęty promocją, którego zakup nas zainteresuje znajdźmy taki sam produkt w porównywarce w internecie. Sprawdźmy cenę, jaką produkt ma realnie w innych sklepach i dostaniemy odpowiedź, czy promocja oferowana przez sklep to rzeczywiście promocja. Trzeba naprawdę uważnie przyglądać się wszystkim ofertom w sklepie, żeby znaleźć tą, która naprawdę jest atrakcyjna. Co więcej, w internecie są dostępne strony, które wyszukują aktualne oferty promocyjne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Można też w tym celu zainstalować na telefonie specjalną aplikację, która też znajdzie za nas ofertę aktualnie promowaną.
Sklepy wykorzystują dzisiaj masowo nasze zamiłowanie do promocji. Gdyby przejść się jakąś znaną aleją ze sklepami albo wybrać się do galerii handlowej to w co drugim sklepie jest aktualnie jakaś promocja. Wszystko dlatego właśnie, że jako konsumenci uwielbiamy albo wręcz kochamy to słowo. A sklepy skrzętnie i chętnie to wykorzystują. Dla dobra naszego portfela powinniśmy zastanowić się kilka razy zanim kupimy coś w promocji. Ale te właśnie na tym polegają, żebyśmy się za wiele nad zakupem nie zastanawiali. Wiele promocji robiona jest „tylko dziś” chociaż tak naprawdę robiona jest prawie zawsze. Sklepy stosują nawet takie praktyki, że w promocji oferują cenę wyższą aniżeli ta, za którą towar można kupić na co dzień. Na szczęście dzisiaj jest internet i informacje o realnej cenie można znaleźć w kilka chwil. Promocje w sklepach to jedynie chwyt marketingowy, co nie dotyczy jednak wielkopowierzchniowych supermarketów. Szczególnie na towary spożywcze czy przemysłowe w supermarketach promocje wiążą się z realnie obniżoną ceną produktów. Najkorzystniejsze są też multi zakupy, gdzie przy kupieniu większej ilości produktów zapłacimy za nie o wiele mniej, aniżeli kupując te produkty pojedynczo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ