Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

medycyna
wszystko o zakupach

Totalna biologia – jak pomaga?

Słuchanie potrzeb własnego organizmu, a także umiejętna klasyfikacja emocji aktywujących się w określonych sytuacjach mogą mieć ogromny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Takie założenie podkreśla oraz wyjaśnia w swojej nauce totalna biologia. Psychobiologiczna koncepcja, stworzona na podstawie wieloletnich danych i analiz Claude’a Sabbaha, staje się z roku na rok coraz popularniejszą gałęzią terapeutyki. Jaką koncepcję wyznaje totalna biologia, jak pomaga i czy warto skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty wg tego nurtu?

Biologia totalna – czym jest?

Totalna biologia, nazywana także recall healing, to psychobiologiczna koncepcja, której nurtem przewodnim jest czerpanie wiedzy o swoim organizmie z emocji, jakie towarzyszą nam każdego dnia. To właśnie niepożądane stany emocjonalne, przewlekły stres, niepoukładane myśli czy zła interpretacja potrzeb ustroju mogą prowadzić do szeregu chorób fizycznych. Ponad 35-letnie badania Claude’a Sabbaha doprowadziły do wniosku, że w trakcie kryzysów psychicznych choroby są niejako odpowiedzią organizmu na stan psychiczny człowieka i mają charakter adaptacyjny.

Biologia Totalna – główne założenia

Recall healing jest rozbudowaną koncepcją, która skupia się przede wszystkim na aspekcie emocjonalnym. Przenoszenie emocji z duszy na ciało jest jednym z jej głównych założeń. Według Totalnej Biologii choroby nie biorą się znikąd. To właśnie negatywne odczucia zakorzenione w psychice człowieka skłaniają organizm do intensywnej pracy nad szukaniem rozwiązania. Choroby fizyczne są więc rozwiązaniem mózgu, które ma na celu utrzymanie organizmu przy życiu. Totalna biologia zakłada również, że tzw. konflikty stresowe przyczyniają się do powstawania chorób. Aby tego uniknąć, należy znaleźć źródło problemu i świadomie się z nim uporać.

Totalna biologia – jak pomaga?

Recall healing to rozwiązanie niekonwencjonalne, które nie powinno być traktowane jako zamiennik konwencjonalnych metody leczenia. Warto wiedzieć, że metoda ta nie jest uznawana z naukowego punktu widzenia. Emocje są jednak stanem nieuchwytnym. Różnią się między sobą w zależności od natury człowieka. Trudno więc znaleźć jeden, uniwersalny schemat leczenia wg totalnej biologii, który potwierdziłyby fakty naukowe. Pacjenci korzystający z usług profesjonalnego psychoterapeuty przyznają jednak, że proces zdrowienia staje się wówczas zdecydowanie efektywniejszy.

W przypadku wątpliwości co do skuteczności działania tej metody warto wybrać specjalistę, który posiada w swojej ofercie konsultacje. Pozwalają one szczegółowo zapoznać się z indywidualnym sposobem prowadzenia pacjenta i ostatecznie stwierdzić, czy stanowi to rozwiązanie godne rozważenia. Taka opcja jest dostępna np. w gabinecie https://ewadawidziak.pl/.

Totalna biologia – dla kogo?

Totalna biologia to rozwiązanie, które warto rozważyć, jeśli problemy natury psychicznej nie pozwalają w pełni cieszyć się życiem. Decydując się na skorzystanie z usług psychoterapeuty, warto wybrać profesjonalny, rzetelny gabinet, prowadzony przez osobę o odpowiednim wykształceniu w zakresie totalnej biologii. Powierzchowna wiedza specjalisty i brak umiejętności dotarcia do źródeł konfliktów psychicznych może nie przynieść oczekiwanych rezultatów lub, co gorsza, zaognić problem pacjenta. Na stronie Ewy Dawidziak dostępna jest oferta cenionej, wykształconej psychoterapeutki, która implementuje naukę totalnej biologii w taki sposób, aby jak najszybciej odnaleźć przyczyny zniekształceń emocjonalnych.

Dbałość o zdrowie psychiczne jest niezwykle istotna w obecnych czasach. Depresja stała się jedną z chorób cywilizacyjnych i dotyka ludzi w każdym wieku. Totalna biologia może okazać się dobrą formą terapii, jeśli w życiu pojawiają się przewlekły stres, trudności z rozumieniem określonych stanów emocjonalnych czy poczucie braku harmonii w życiu. Warto jednak zadbać o profesjonalne wsparcie w tym zakresie, aby mieć pewność, że osoba prowadząca terapię ma odpowiednie wykształcenie i umiejętności.