Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Rosnąca popularność zakupów przez internet

Internet daje nam dziś niezwykle szeroki wachlarz możliwości. Może nas uczyć, informować, pomagać w komunikacji z całym światem. Może służyć do zabawy i pracy. Coraz bardziej popularną jest również inna jego propozycja: e zakupy. O tym, że kupowanie przez internet jest bezpieczne i opłacalne, mogą przekonać nas statystyki. Coraz więcej ludzi wybiera właśnie sklepy internetowe. Przyczyną jest przede wszystkim wygoda i ekonomia. Wybierając sklep internetowy nie trzeba ruszać się z domu, by mieć dostęp do szerokiego asortymentu, a wybrane przez nas produkty mogą być dostarczone bezpośrednio do naszego domu. Nie marnujemy więc czasu na szukanie odpowiedniego sklepu, jeżdżąc przez ulice zatłoczonego miasta, nie czekamy w kolejkach do kas i nie musimy czekać na obsługę. Jednocześnie standard i profesjonalizm form oferujących e zakupy jest coraz wyższy. Wprawdzie w Polsce – w stosunku do innych krajów Unii Europejskiej – ilość osób korzystających z internetu podczas zakupów nie jest jeszcze wysoka (procentowo), ale wciąż rośnie. Możemy się spodziewać, że w ciągu najbliższych kliku lat dogonimy Europę Zachodnią. Łatwo się domyślić, że szereg zalet e zakupów doprowadzi do szybkiego wzrostu zainteresowania nimi. Tym bardziej, że coraz więcej o internecie i płatnościach przez internet wiemy i tym samym, coraz mniej boimy się korzystać z nich korzystać.

Gdy dokonujemy zakupów przez internet nie jesteśmy wcale narażeni na większe niebezpieczeństwo, niż podczas tradycyjnych zakupów. Zasady są, i w przypadku zakupu w zwykłym i w e sklepie, identyczne. Należy mieć ograniczone zaufanie do sprzedającego, dowiedzieć się czegoś i o firmie i o produkcie. Warto też zajrzeć na fora, by sprawdzić co o sklepie i jego produktach sądzą inni klienci.

Rzetelnej obsługi klienta w firmach oferujących e zakupy możemy spodziewać się wtedy, gdy są to legalnie działające sklepy. Poza sprawdzeniem danych firmy, wystarczy skorzystać z istniejących porównywarek i stron z opiniami, których celem jest właśnie promowanie uczciwych sklepów. Badania wiarygodności e sklepów dokonują również firmy zajmujące się statystyką oraz dziennikarze.

Oczywiście e zakupy są możliwe tylko wtedy, gdy mamy aktywowaną usługę dokonywania płatności on-line. Można tego dokonać na trzy sposoby. Albo tradycyjnie udając się do placówki naszego baku. Albo telefonicznie, kontaktując się z konsultantem. Jest też droga internetowa, by uaktywnić sobie e zakupy. Zazwyczaj dokonuje się tego na stronie banku, poprzez wirtualne konto.

Jakie są plusy e zakupów? Niewątpliwie konkurencyjna cena. Poza tym firmy zazwyczaj kuszą klienta dostawą gratis. Jest to wygodne i oczywiście również obniża koszty zakupów (zwłaszcza jeśli w naszym mieście nie ma filii danego sklepu czy w ogóle sklepu o tym asortymencie). Ważny jest również sam asortyment. Nikt nie zaprzeczy, że w sklepach internetowych jest on bogatszy, niż w sklepach tradycyjnych. Tym bardziej, że mamy dostęp do produktów z zagranicy. Poza tym kupowanie jest swobodniejsze, nie jesteśmy nagabywani przez sprzedawców, a jednocześnie więcej możemy się o produkcie dowiedzieć.