Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Sposoby na tanie zakupy

Wobec bardzo rozbudowanej struktury rynku, możemy sobie pozwolić na przebieranie w ofertach, by nie tracąc na jakości kupowanego produktu, pozostawić w swojej kieszeni jak najwięcej pieniędzy. Ofert, które proponują nam zakupy za grosze, jest naprawdę wiele. Warto przyjrzeć się tym, które pozwalają nam na naprawdę duże oszczędności.

Spora grupa sklepów oferuje rabaty adresowane do rodzin. Jest to wynik projektu „Karta Dużej Rodziny” przygotowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Korzystać z niej mogą wszyscy członkowie rodzin, w której znajduje się co najmniej trójka dzieci, niezależnie od uzyskiwanych dochodów. Warunkiem jest tylko złożenie odpowiedniego wniosku do lokalnych władz i po jego przyjęciu możemy spodziewać się oszczędności. Oferta zniżek związanych z kartą dotyczy instytucji kulturalnych, rozrywkowych, komunikacji publicznej oraz sklepów. Zniżki proponowane są nie tylko przez większe sklepy, ale także sklepy stacjonarne. W akcję włączyła się cała sieć placówek o bardzo różnym asortymencie, bardziej i mniej znanych marek. Warto się zorientować, o ile posiadamy dużą rodzinę, czy sklepy z których korzystamy nie są włączone do akcji. Lista jej partnerów systematycznie rośnie, a dzięki proponowanym rabatom możemy naprawdę robić zakupy za grosze.

Coraz popularniejszą formą zakupów są aukcje internetowe. Jeszcze kilka lat temu ludzie obawiali się, że taka forma kupna i sprzedaży jest ryzykowna (na przykład dlatego, że możemy otrzymać inny produkt, niż oferowany na aukcji). Dziś jednak zakupy za grosze na aukcjach są codziennością. Najbardziej znane portale pośredniczące w takich transakcjach oferują sprawny system sprawdzania wiarygodności sprzedającego. Jest to możliwe na bazie ocen innych użytkowników. Im więc więcej pozytywnych ocen ma sprzedający, tam większą będziemy mieli pewność, że i w naszym przypadku zakupy się udadzą. Na internetowej aukcji można kupić produkty nie tylko od firm, ale również od osób prywatnych. Będą więc to przedmioty, nawet jeśli całkiem nowe, to sprzedawane „z drugiej ręki”, a więc znacznie tańsze.

Innym sposobem na oszczędności są zakupy grupowe. Polegają one na sprzedaży produktów po obniżonej cenie, ale tylko w wypadku sprzedaży większej ich ilości. Zyskać mogę jednak pojedynczy klienci, łącząc się w grupy. Oczywiście nie trzeba samodzielnie szukać innych klientów. Wystarczy, że zakupów dokonuje się przez internet, za pomocą specjalnych portali, gdzie firmy same wystawiają oferty zakupu grupowego. Jedyne więc, co trzeba zrobić, to znaleźć ofertę i przyłączyć się do grupy osób kupujących. Przy niektórych ofertach zakupy za grosze są rzeczywiście możliwe. Istnieją nawet portale, gdzie firmy zajmują się tylko sprzedażą hurtową, ale jednak dostępną dla klientów indywidualnych. Przy tak zorganizowanym kupnie produktu nie dostaje się bezpośrednio, a za pomocą kuponu, który przedstawia się w odpowiednim sklepie lub punkcie usług. Najczęściej oferowane w tym wypadku ceny, to ceny hurtowe, a więc bardzo atrakcyjne.