Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Dobór i zakup podkładu on-line – czy to dobry pomysł?

makeup-564929_1280Podkład to zdecydowanie jeden z najlepszych przyjaciół kobiety. Dzięki odpowiedniemu fluidowi możemy bowiem wyrównać koloryt cery, ukryć drobne niedoskonałości i dodać cerze zdrowego blasku lub też na trwałe ją zmatowić – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie dziwi więc fakt, że każdego ranka miliony pań w różnym wieku i na całym świecie sięgają po buteleczki, słoiczki lub tubki niemalże magicznego kosmetyku kolorowego i przy jego pomocy tuszują mankamenty cery, dodając sobie pewności siebie.
Jak już wcześniej wspomniano, podkład musi być jednak odpowiednio dobrany. Jeśli bowiem posiadaczka cery tłustej nieopatrznie zastosuje mocno rozświetlający i nawilżający fluid, może spodziewać się niemałej katastrofy, a używająca silnie matującego, ciężkiego podkładu właścicielka skóry suchej i wrażliwej wyglądać będzie na zmęczoną i starszą, niż w rzeczywistości, a co więcej – towarzyszyć jej będzie uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia i wysuszenia cery przez cały dzień.
Podkład należy zatem wybierać i kupować ostrożnie i kierować się przy tym zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu kosmetyku przez producenta. Można również posiłkować się internetowymi recenzjami fluidów, które nietrudno znaleźć na licznych w sieci portalach urodowych, blogach, a nawet kanałach youtube’owych poświęconych tematyce beauty.
Mimo to, nawet stosowanie się do powyższych wskazówek nie gwarantuje zakupu podkładu idealnego. Producenci mają bowiem tendencję do nadmiernego zachwalania swoich kosmetyków i nadrukowywania na nich opisów nie zawsze zgodnych z prawdą. Dodatkowo, fluid, który u znajomej lub internetowej blogerki spisał się fenomenalnie, może zupełnie nie sprawdzić się na naszej skórze, która po kilku godzinach zacznie nieestetycznie się błyszczeć lub też wysuszać, a nawet zareaguje alergią.
Jeśli więc dobór i zakup podkładu w sklepie stacjonarnym to prawdziwe wyzwanie, to czy istnieje szansa na zakup właściwego fluidu przez Internet? Poniżej postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie.
Zakup podkładu on-line to świetne rozwiązanie, jeśli już od pewnego czasu stosujesz konkretny kosmetyk, którego zawartość stopniowo zbliża się do dna, a Ty jesteś na tyle zadowolona, że decydujesz się na nabycie kolejnej sztuki. W tym wypadku zdecydowanie warto rozejrzeć się za wybranym fluidem w sieci chociażby ze względu na to, że oferowane przez drogerie internetowe podkłady sprzedawane są z reguły w stosunkowo niskich cenach, które niekiedy wprost biją na głowę ceny produktów na półkach sklepów stacjonarnych. Nawet, jeśli do ceny fluidu dołączysz koszt przesyłki, w większości przypadków zakup on-line mimo wszystko pozostanie bardziej korzystny.
Jeśli jednak decydujesz się na nabycie nowego podkładu – kosmetyku, z którym nigdy wcześniej nie miałaś styczności i znasz go wyłącznie z reklamy lub też z opowieści koleżanki czy autorki internetowego bloga – powinnaś poważnie się zastanowić, szczególnie jeśli zamierzasz kupić fluid drogi. Jak już wcześniej wspomniano, kosmetyki kolorowe z wyższej półki znaleźć można w Internecie w znacznie niższych cenach, jednak, jeśli podkład po prostu nie sprawdzi się, ryzykujesz więcej, a ponadto – znacznie trudniej będzie Ci dobrać odpowiedni odcień kosmetyku.
Jak zatem ocenić, jaki kolor podkładu powinnaś wybrać? Pomogą Ci w tym właśnie blogowe/youtube’owe testerki, które oceniają kosmetyki kolorowe on-line. Wystarczy, że w wyszukiwarce internetowej umieścisz frazę zawierającą nazwę pożądanego przez siebie podkładu, a na końcu dopisek swatches (z ang. próbki) lub kolory. Dzięki temu bez trudu odnajdziesz blogi, na których umieszczono zdjęcia próbek odcieni bardziej i mniej popularnych fluidów, a Twoje szanse na zakup właściwego podkładu on-line znacznie wzrosną. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ