Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Jak bezpiecznie robić zakupy?

Planując zakupy zwykle oczekujemy, aby były dla nas satysfakcjonujące. Chcemy bez problemowo kupić zaplanowane produkty w korzystnej cenie. Chcemy również czuć się bezpiecznie. Obecnie poczucie bezpieczeństwa w społeczeństwie spada. Dlatego też nawet wybierając się na zakupy pragniemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Zadbajmy więc o to, aby nasze zakupy zawsze kończyły się szczęśliwie. Niezależnie bowiem od tego czy wybieramy tradycyjną formę zakupów, cze też tą internetową powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów mających wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Bezpieczne zakupy to przede wszystkim takie, które nie narażają nam na zbędny stres i straty. W przypadku tradycyjnych zakupów powinniśmy pamiętać o tym co planujemy kupić. Najlepiej sporządźmy dokładną listę zakupów, której będziemy się trzymać. Wtedy nie zapędzimy się w niepotrzebne, nadmierne wydatki. Sprawdzajmy również dokładnie ceny produktów i terminy przydatności. Być może oferowana promocja, nie okaże się dla nas korzystna. Bezpieczne zakupy to również bezpieczeństwo dla naszego portfela. Jeśli planujemy zakupy za gotówkę, trzymajmy pieniądze blisko siebie. Najbezpieczniej jest nie trzymać pieniędzy w portfelu, ponieważ to portfel najczęściej staje się łupem złodziei. Dbając więc o bezpieczne zakupy pomyślmy o umieszczeniu pieniędzy w różnych miejscach, np. w kieszeniach blisko ciała. W przypadku zakupów, za które chcemy płacić kartą płatniczą dokładnie sprawdzajmy czy nikt nie obserwuje wpisywania przez nas pinu lub tego gdzie umieszczamy po zakupach swoją kartę płatniczą. Dokładnie analizujmy też ceny i ilości produktów, za które płacimy, abyśmy nie otrzymali zawyżonego rachunku.

W przypadku zakupów online często jesteśmy narażeni na więcej oszustw. Bezpieczne zakupy przez Internet nie są proste. Warto korzystać ze sklepów Internetowych, które są sprawdzone przez nas lub naszych znajomych. Nie kupujmy w sklepach które budzą nasze podejrzenia co do ich rzetelności. Lepiej nie narażajmy się na niepotrzebne straty. Bezpieczne zakupy to również bezpieczne płatności. W przypadku dużych sum starajmy się wybierać formę płatności przy odbiorze produktu. Nie ryzykujmy z przelewami na duże kwoty do nieznanych sprzedawców. Jeśli korzystamy z płatności internetowej zadbajmy o to, by dokonywać ich na bezpiecznych urządzeniu. Sprawdzajmy czy połączenia te są szyfrowane i chronione. Nigdy nie wykonujmy płatności za pomocą urządzeń publicznych i dostępnych obcym osobom. Możemy narazić się na utratę dostępu do naszego konta lub włamania.

Jeśli chcemy, aby nasze zakupy były bezpieczne starajmy się robić je racjonalnie. Sprawdzajmy dokładnie oferty sklepowe. Zarówno te tradycyjne, jak i internetowe. Nie kupujmy niczego, co nie wzbudza naszego zaufania. Uważajmy również na formy płatności z jakiej korzystamy, aby nie stać się ofiarą złodzieja lub hakera. W łatwy sposób możemy zadbać o bezpieczeństwo swoich zakupów. Pamiętając o tych kilku radach mogą być samą przyjemnością i formą spędzania wolnego czasu.