Stosowanie feromonów od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. Pozwalają one poczuć się dobrze, zwiększyć pewność siebie oraz w określony sposób wpływać na zachowanie innych osób. Na rynku dostępne są zarówno feromony damskie jak i męskie, jednak przed zakupem, warto wiedzieć, na czym polega ich fenomen oraz jak je umiejętnie stosować.
Czym są i jak działają feromony?
Feromony określane są jako lotne związki chemiczne, które odznaczają się dość skomplikowaną strukturą i wytwarzane przez żywe organizmy. To właśnie feromony są podstawowymi nośnikami informacji na temat organizmu, który je wydziela i daje znać pozostałym o jego kondycji fizycznej, psychicznej czy zdrowotnej. Pomagają i ułatwiają one komunikowanie się osobnikom tego samego gatunku. Z uwagi na odkrycie i przypisanie wydzielania feromonów także człowiekowi w XVIII wieku, zaczęto zagłębiać ich wypływ na relacje międzyludzkie. Obecnie uważa się, że feromony zarówno te wydzielane naturalnie, jak i feromony sztuczne, dostępne w sklepach mogą często wpływać na to, jak dana osoba jest odbierana przez inne. Część przeprowadzonych dotychczas badań wykazuje, że feromony mogą mieć istotny wpływ na zachowanie innych osób.
Z tego też powodu na rynku pojawiły się feromony syntetyczne, wytwarzane w warunkach laboratoryjnych. Większość z nich odznacza się bardzo silnym działaniem i z tego też powodu wystarczy niewielkie stężenie produktu, aby wywołać u drugiej osoby pożądaną reakcję. Na rynku dostępne są zarówno feromony damskie, jak i męskie, które w swoim składzie zawierają różne od siebie substancje. Osoby zainteresowane mogą nabyć feromony bezwonne, które nie odznaczają się żadnym zapachem, jak i feromony zapachowe, które można używać zamiast ulubionych perfum.
Feromony damskie i męskie są dostępne także w różnych formach, z rozmaitymi aplikatorami. Najczęściej wyróżnia się feromony z zakraplaczem (które można wetrzeć w wybraną przez siebie część ciała), feromony z pipetą, w formie roll-on, a także feromony z atomizerem.
Feromony – jak stosować, aby były skuteczne?
Wiele osób po zakupie zastanawia się, jak stosować feromony, aby osiągnąć zamierzony efekt. Kluczowym do wzmocnienia efektu produktu jest jego odpowiednie stosowanie. W tym przypadku warto znać podstawową zasadę, która mówi o tym, że feromony stosowane bezpośrednio na skórę będą wywoływały silniejszy efekt i działanie, natomiast te stosowane na ubranie będą utrzymywały się przez dłuższy czas, jednak ich działanie będzie nieco słabsze.
Feromony damskie warto rozpylić na umyte i delikatnie osuszone ciało (powinno być lekko wilgotne) na kilkanaście minut przez nałożeniem ubrania, tak aby mogły spokojnie wyschnąć na skórze. Warto też zadbać o dobre nawilżenie skóry, poprzez regularne stosowanie balsamów czy olejków, bowiem na skórze nawilżonej substancja będzie utrzymywała się dużo lepiej. Feromonów nie wolno rozcierać na skórze, bowiem mogą spowodować jej podrażnienie.
Czas działania feromonów będzie zależał od jego producenta, jednak należy przyjąć, że produkt utrzymuje się na skórze od 4 do 6 godzin. Z tego też powodu, wychodząc na dłuższy czas z domu, warto je zabrać ze sobą, aby w razie konieczności ponownie powtórzyć ich aplikację.
Feromony – jak używać? Praktyczne wskazówki i ciekawostki
Dobrym rozwiązaniem jest mieszanie ze sobą kilka rodzajów feromonów. Z uwagi na to, że produkty często zawierają inny skład chemiczny, można uzyskać ciekawy efekt, który spowoduje zwiększenie stężenia produktu, zwiększenie jego wydajności, a w przypadku feromonów zapachowych, można uzyskać ciekawą linię zapachową.
Co ciekawe, feromony mogą być stosowane nie tylko na ubrania oraz skórę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się rozpylenie produktu bezpośrednio na pościel – ich działanie może utrzymywać się nawet do kilku dni. Podczas rozpylania należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości (przynajmniej 40 cm), dzięki czemu uniknie się nieestetycznych plam oraz zabrudzeń. Ważne jest także, w którym miejscu na ciele feromony będą stosowane. Do miejsc szczególnie polecanych na stosowanie tego typu produktów zalicza się szyję, dekolt oraz nadgarstki.