Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Jak urządzić sypialnię, aby była przytulna i stylowa?

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy każdego dnia bardzo dużo czasu. Trzeba pamiętać o tym, że od tego, jak będziemy się czuć w tym pomieszczeniu, zależeć będzie jakość naszego nocnego wypoczynku. Czyste i uporządkowane wnętrze to jedno, ale bardzo ważne jest także to, jak zostało ono urządzone. Powinno być to miejsce sprzyjające relaksowi i wyciszeniu. Ponadto to właśnie wnętrze sypialni ukazuje się naszym oczom po porannym przebudzeniu się. Jak zatem zaaranżować sypialnię, aby dobrze się prezentowała, a to tego była także funkcjonalna?

Jaką funkcję ma pełnić sypialnia?
Sypialnia to miejsce, które może pełnić różne funkcje. Niektórym służy wyłącznie do zregenerowania sił, czyli do nocnego wypoczynku. Inni zaś czytają w sypialni książki, oglądają TV czy też nawet odpoczywają za dnia. Zdarza się także tak, że to właśnie w sypialni odbywają się wieczorne rytuały kosmetyczne czy czytanie porannej prasy. Dlatego też zanim zabierzemy się do aranżowania tego pomieszczenia, należy określić swoje indywidualne potrzeby, preferencje i wymagania.

Co na ścianie?
Obecnie można pomalować ściany sypialni na niemalże każdy kolor, jednakże nie każda barwa będzie akurat dla nas korzystna. Wszystko zależy od naszych osobistych upodobań. W celu wprowadzenia do sypialni przytulności, warto stawiać na ciepłe kolory. Najlepiej sprawdzą się pastelowe odcienie, które wyciszają i uspokajają. Oczywiście nie oznacza to, że musimy decydować się na jeden konkretny kolor. Wręcz przeciwnie! Warto poeksperymentować i łączyć ze sobą różne kolory. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do wnętrza także intensywne kolory, które świetnie kontrastują z tymi jasnymi. Inna opcją jest na przykład połączenie ściany jednolitej ze wzorami.

Poeksperymentować można także z technikami wykończenia ścian. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać, decydując się na pomalowanie ściany w intensywnym kolorze i przyklejenie tapety z delikatnym motywem. W sypialni świetnie sprawdzi się także ściana z cegieł albo tapeta imitująca naturalną cegłę. Z całą pewnością możemy obecnie liczyć na ogromne możliwości aranżacyjne. Sypialnia jest idealnym miejscem, jeśli chodzi o tapety i fototapety. Za ich pomocą można nadać wnętrzu charakteru i optycznie powiększyć je. W przypadku małego metrażu świetnym wyborem będzie zainwestowanie w fototapetę o wzorze trójwymiarowym i przestrzennym. Takim oto prostym sposobem możliwe jest nadanie wnętrzu głębi.

Dodatki do sypialni
W sypialni z pewnością nie może zabraknąć dodatków. Pościel i narzuta na łóżko powinna być dopasowana kolorystycznie do koloru zasłon czy też kontrastować z kolorem ścian. Bardzo praktyczne i efektowne są ostatnio rolety rzymskie. W zależności od tego jaki styl preferujemy, można dobrać do niego odpowiednie dodatki. Świetnym rozwiązaniem będą miękkie i puszyste poduszki, przyjemny w dotyku dywanik, kolorowe plakaty na ścianach czy też ciekawe ramki ze zdjęciami. Dodatki powinny być w kolorach pastelowych, dzięki czemu można podkreślić ciepły charakter tego pomieszczenia. Szczególnie polecana są mleczne brązy i beże. Zamiast nocnych lampek na szafkach czy tez modeli wolnostojących obok niego można zainwestować w oświetlenie punktowe w ramie łóżka.

Dziękujemy portalowi posciel.biz za współpracę merytoryczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ