Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

rolety
wszystko o zakupach

Jak zamontować rolety plisowane bezinwazyjne?

Rolety plisowane w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Dostępne są w wielu kolorach i można nimi zasłonić wybrany fragment szyby. Ich główną rolą jest ochrona pomieszczenia przed promieniami słonecznymi. Istnieje możliwości zasłonięcia górnej lub dolnej części szyby. Z tego powodu plisy są chętniej wybierane niż tradycyjne rolety w kasecie.

Nowoczesne rolety plisowane bezinwazyjne dedykowane są do każdego pomieszczenia. Montuje się je na krawędzi ramy okiennej. Zaletą tych akcesoriów jest możliwość dopasowania do okien klasycznych, dachowych oraz tych o nietypowych kształtach. Przed zakupem rolet wiele osób zastanawia się jak należy właściwie zamontować plisy. Na szczęście jest to prosta i szybka czynność.

Sprawdź, jak zamontować rolety plisowane bezinwazyjne

Rolety plisowane są proste w montażu – nie trzeba posiadać specjalistycznych narzędzi ani nie ma potrzeby ingerencji w listwy przyszybowe. Kupując tego typu elementy wyposażenia, należy właściwie wymierzyć okno. Należy zmierzyć szerokość skrzydła razem z listami przyszybowymi. Wysokość rolety stanowi całkowita wysokość ramy okiennej.

Wbrew pozorom montaż rolety plisowanej bezinwazyjnie jest prosty. Można go wykonać szybko i łatwo samodzielnie. To dobre rozwiązania dla osób, które nie lubią prac manualnych. Warto jednak najpierw zapoznać się z instrukcją producenta, jak zamontować plisy bezinwazyjnie.

Na ramę okienną montuje się bezinwazyjny uchwyt, który musi ściśle przylegać do ramy. Następnie nakłada się zatrzask i na całość się wchodzą zaślepki maskujące. Na ramie okiennej zakłada się cztery zatrzaski, a na nie sznurki. Na koniec należy wyrównać uchwyty, tak aby rolety układały się równolegle do listwy.

Sterowanie plisami jest bardzo intuicyjne, a materiał umożliwia zakrycie dowolnej części okna. Rolety tego typu wyróżniają bezinwazyjny montaż, funkcjonalność i estetyczny wygląd.

Jakie są zalety rolet plisowanych bezinwazyjnych?

Plisy produkowane są z wysokiej jakości komponentów, przez co przez długi czas właściwie spełniają swoją funkcję. Ich zalety obejmują wysoka jakość, a przy tym atrakcyjna cena. Tego typu rolety różnią się między sobą ze względu na rodzaj tkanin. Materiał może delikatnie przepuszczać światło lub zapewniać pełne zaciemnienie. Rolety nie tylko chronię przed słońcem, ale wpływają również na poprawę termoizolacji pomieszczenia.

Wybierając rolety, warto decydować się na modele, które posiadają atesty higieniczne Oeko-Tex. Oznacza to, że są przyjazne dla zdrowia. Plisy występują w wielu wersjach kolorystycznych, przez co sprawdzą się do wnętrz w każdym stylu. Tego typu rolety to wygodne rozwiązanie do kuchni i pomieszczeń na parterze. Korzystanie z plis okiennych nie blokuje możliwości otwarcia lub uchylenia skrzydła. Co więcej, odpowiednio przylegają do okna, przez co nie trzepoczą podczas podmuchów wiatru.

Rolety plisowane można łatwo demontować i są łatwe w czyszczeniu. Od producenta otrzymują system przesuwania w formie „góra-dół” lub na boki, co umożliwia zasłonięcie wybranej części szyby. Dzięki temu możemy wpuścić do wnętrza pożądaną ilość światła.

Nowoczesne plisy to doskonale rozwiązanie do domów, mieszkań, biur i lokali komercyjnych. Jest to funkcjonalna, a zarazem niezawodna opcja, która zapewnia odpowiednią ochronę oraz prezentuje się bardzo oryginalnie. W sprzedaży można znaleźć rolety w standardowych wymiarach lub zamówić plisy na wymiar, dopasowane do konkretnego okna. Żaluzje można łatwo zamontować bez fachowej wiedzy, a także nie trzeba posiadać żadnych narzędzi.

Wybierając plisy, można w prosty sposób odmienić wygląd każdego pomieszczenia. Gwarantują komfortowe przebywanie w lokalu bez względu na pogodę. Nie zajmują zbyt wiele miejsca na oknie, są subtelne i delikatne. Tkaniny cechują się odpornością na działanie promieni słonecznych, przez co nie blakną i na długo zachowują swój pierwotny wygląd.

Plisy dostępne są w wielu modelach i konfiguracjach, przez co każdy w pewnością wybierze rolety dopasowane do swoich potrzeb oraz stylu wnętrz.