Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

proteza
wszystko o zakupach

Na czym polega leczenie protetyczne?

Braki w uzębieniu powodują u Ciebie dyskomfort i obniżają Twoją pewność siebie? Nie musisz każdego dnia ze smutkiem patrzeć na swój niepełny uśmiech bądź stale pilnować się, aby go nie pokazywać innym. Idealnym rozwiązaniem jest wizyta u protetyka. Zastanawiasz się, czym zajmuje się ten specjalista?

Czym jest leczenie protetyczne?

Protetyk jest stomatologiem, którego specjalizację stanowią diagnostyka i leczenie chorób związanych z wadami zgryzu czy brakami w uzębieniu. Jego praca polega na odbudowywaniu utraconych tkanek uzębienia oraz uzupełnianiu przerw nowymi zębami. Do protetyka udają się osoby, u których braki wynikają z naturalnych przyczyn, np. starzenia się oraz Ci, co utracili zęby w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Protetyka stosowana jest w sytuacjach, gdy pomoc dentystyczna okazuje się niewystarczająca. Specjalista musi posiadać wiedzę na temat chirurgii szczękowej, laryngologii czy radiologii, aby zapewnić swoim klientom najwyższy standard oferowanych usług.

Leczenie protetyczne polega na wykonaniu przez specjalistę odpowiednich do danego problemu uzupełnień, których zadaniem jest odbudowanie tkanek zębów bądź ich całkowite zastąpienie. Mogą być to uzupełnienia ruchome, czyli wyjmowane protezy bądź stałe, takie jak korony, wkłady koronowe czy mosty. W zależności od potrzeb i preferencji pacjenta protetyk dobiera metodę, która zapewni mu maksymalny komfort. Poniżej przestawiamy krótka charakterystykę najczęściej wykonywanych rozwiązań protetycznych.

Korony

Ta metoda leczenia protetycznego stosowane jest w przypadku zniszczonych zębów np. w wyniku próchnicy czy urazów mechanicznych. Wykonane ze specjalnych materiałów korony nakładane są na wcześniej oszlifowane uzębienie pacjenta.

Wkłady koronowe

Wkłady koronowe to konstrukcje stosowane u osób posiadających zniszczoną koronę, ale zdrowy korzeń. Takie elementy umieszczane są na uprzednio wyleczonym kanale korzeniowym. Ich głównym zadaniem jest wzmocnienie zęba.

Mosty

Mosty to konstrukcje składające się z połączonych ze sobą koron protetycznych. Podparty jest na zębach znajdujących się po dwóch stronach luki w celu jej zamaskowania.

Licówki

Licówki to cienkie nakładki, które naklejane są na wierzchnią część zębów, maskując nieestetyczne przebarwienia czy krzywiznę.

Dlaczego protetyka jest tak ważna?

Wiele osób uważa, że utrata jednego bądź kilku zębów wiąże się jedynie z nieestetyczną prezencją, który są w stanie zaakceptować. Jednak sam wygląd to nie wszystko. Braki w uzębieniu uniemożliwiają prawidłowe przeżuwanie, przez co pokarm, który dostarczają organizmowi, nie jest odpowiednio rozdrobniony. A z czym wiąże się przyjmowanie takiego pożywienia? Z problemami trawiennymi, które mogą okazać się niebezpieczne. Poza tym nawet pojedyncze braki w zgryzie mogą powodować ogromne zmiany w całym uzębieniu, np. wysunięcie czy pochylenie niektórych zębów. Takie przekształcenia mogą powodować ból, a także doprowadzać do powstawania kolejnych ubytków.

Protetyka – Śląsk

Leczenie protetyczne pozwala na zamaskowanie bądź usunięcie wielu problemów wynikających z najróżniejszych przyczyn. Jeżeli szukasz najlepszych specjalistów zajmujących się protetyką na Śląsku, jesteś w idealnym miejscu. Lekarze dokładnie przeanalizują Twój problem i dobiorą metody leczenia, które przywrócą Ci piękny uśmiech oraz chęć do jego pokazywania.