Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

stół do masażu
wszystko o zakupach

Stół do masażu – jaki kupić?

 

Fizjoterapeuci oraz masażyści, urządzając własny gabinet powinni kierować się nie tylko dobrem pacjenta, ale również własną wygodą. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego stołu do masażu. Dzięki niemu zarówno pacjent jak i fizjoterapeuta poczują się swobodnie. Jaki stół do masażu wybrać, by służył nam jak najdłużej?

Jaki stół do masażu kupić?

Wiele zależy od tego, czy będziemy pracować w terenie, czy w gabinecie. Jeśli planujemy dojeżdżać do naszych klientów, najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie przenośnego stołu, który można łatwo złożyć w formie dużej teczki. Stół składa się tak, że jego nogi pozostają schowane, a na zewnątrz znajduje się materac, na którym leży pacjent. Po rozłożeniu, materac rozciąga się, a nogi można ustawić na odpowiedniej wysokości. Taki rodzaj opakowania sprawia, że stół jest łatwy do przeniesienia i postawienia w pokoju lub biurze pacjenta, lub w gabinecie fizjoterapeuty. 

Niestety przenośne stoły mają swoje wady. Po pierwsze regulacja ich wysokości nie jest możliwa w momencie, kiedy pacjent znajduje się już na stole. Taki rodzaj stołu do masażu nie jest więcej odpowiedni przy pacjentach mniej mobilnych oraz starszych. 

Do gabinetów stacjonarnych sprawdzą się więc stoły rehabilitacyjne, które posiadają elektryczną, ręczną oraz hydrauliczną regulację. Mają m.in. regulowany podgłówek, który umożliwi ułożenie pacjenta pod kątem wykonywanego zabiegu lub ćwiczenia. Bardzo wygodną opcją są również podłokietniki, które wspomagają pacjenta podczas wchodzenia i schodzenia ze stołu oraz dodają komfortu przy długim leżeniu. Jeśli mamy tylko taką możliwość, wybierzmy stół elektryczny, ale z możliwości regulacji ręcznej niektórych jego elementów. To ważne, ponieważ przy problemach z dostawą prądu możemy nadal regulować wysokość stołu i jego ułożenie za pomocą hydraulicznego mechanizmu. 

Wersje hydrauliczne i stoły z regulacją ręczną są znacznie tańsze i będą odpowiednie dla początkujących masażystów, i fizjoterapeutów, którzy dopiero otworzyli swój gabinet. To wygodny i przede wszystkim tańszy stół do masażu – jaki  kupić w momencie, kiedy chcemy rozwinąć naszą działalność?

Nieco droższą wersją, jest stół z regulacją elektryczną za pomocą siłownika elektrycznego. Taki model posiada najczęściej trzyczęściowy blat, umożliwiający podniesienie nóg, zagłówka lub środkowej części, a także jest wyposażony w pilot. Z jego pomocą można także obniżyć stół do wygodnej pozycji, by pacjent mógł na nim swobodnie położyć się, przed zabiegiem masażu lub ćwiczeniami. W przypadku pacjentów po udarach oraz kontuzjach, konieczne są również pasy stabilizujące po obu stronach leża. Dzięki nim nawet pacjenci posiadający dużą wiotkość mięśni będą mogli stabilnie leżeć. W niektórych wersjach pojawia się również pedał do regulacji hydraulicznej. Pomaga ona wyregulować wysokość stołu do wygodnej pozycji dla nas, byśmy czuli również komfort podczas wykonywania masażu lub ćwiczeń. Wiedząc jaki stół do masażu będzie najlepszy dla nas, warto sprawdzić również inne jego parametry.

Na co zwrócić uwagę, kupując stół do masażu?

Wiemy już jaki stół do masażu kupić, jeśli planujemy otwarcie gabinetu stacjonarnego. Na co jednak jeszcze trzeba zwrócić uwagę, by zakupiony przez nas stół służył jak najdłużej?

Przed zakupem należy sprawdzić:

-wyściółkę części przeznaczonej do leżenia – powinna być wytrzymała, a także nadawać się do dezynfekcji,

-możliwość regulacji wysokości oraz ustawienia podgłówka,

-udźwig – do minimum 200 kg,

-otwór na twarz, niezbędny podczas masażu pleców,

-gwarancja procenta oraz serwis,

-sprawdzone siłowniki.

Ważne, by dopasować stół do masażu do wielkości gabinetu oraz wygody użytkowania. Praca masażysty często trwa dłużej niż 5 czy 6 godzin dziennie, dlatego odpowiednie ustawienie miejsca pracy będzie dodatkowym atutem.

Dobrej jakości stoły do masażu można znaleźć na stronie: https://www.ronomed.com.pl/stoly-rehabilitacyjne.html Tam również każdy masażysta i fizjoterapeuta zyska niezbędną pomoc w znalezieniu idealnego łóżka do masażu oraz może wybrać spośród wielu modeli.