Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Zakupy bez żadnych danych osobowych

Coraz częściej, by skorzystać z oferty danego portalu internetowego, musimy podawać swoje szczegółowe dane osobowe. Nie tylko imię i nazwisko, ale często także adres, numer telefonu czy rodzaj wykonywanej przez nas pracy. A co jeśli chcemy kupić coś szybko i nie mamy czasu na to, by wypełniać kolejne strony zgłoszenia? Na portalu można już cieszyć się możliwością: zakupy bez rejestracji.

Sklepy internetowe poprzez rejestrację kolejnych klientów próbują zatrzymać ich na dłużej i spowodować, by jeszcze do nich wrócili. Dlatego za każdym razem pojawia się okienko logowania. Kolejne nazwy i hasła mogą jednak spowodować zamęt w naszej głowie. Dodatkowo otrzymujemy własne konto, możliwość sprawdzania wykonanych transakcji, proponowane artykuły i oczywiście promocje. Oferta wydaje się być wspaniała dla klientów, którzy stale potrzebują pewnego rodzaju towaru. W większości przypadków wolą oni jednak zakupy bez rejestracji.

Bez specjalnego logowania i zakładania konta można swobodnie dokonać transakcji, nie otrzymując kolejnych powiadomień i e-maili z danego portalu internetowego. Klienci cenią sobie sposób takich zakupów, bowiem pozwala to na zaoszczędzenie czasu i przede wszystkim, nie pozostawianie po sobie kolejnych śladów w postaci podawania danych osobowych. A zakupy bez rejestracji wymagają często jedynie e-maila.

Gdy szukamy produktu do kupienia w Internecie, ilość sklepów zdaje się nie mieć końca. W każdym z nich istnieje możliwość zakupu za pomocą konta bankowego. Bezpośrednie przekierowanie pozwala na niepogubienie się w kolejnych otwieranych kartach przeglądarki internetowej. Jeśli dodatkowo twórca strony wymaga od nas zarejestrowania się i założenia konta, w wielu przypadkach traci klienta.

Przede wszystkim klienta, który poszukuje szybkich i bezproblemowych rozwiązań. Często porównuje on towary pod względem czasu przesyłki i ceny za nią. Zwraca więc uwagę na drobne szczegóły, które stają się decydujące. Najpierw jest to strona internetowa, grafika, czcionka, aż przychodzi czas na logowanie i zakładanie konta.

Zakupy bez rejestracji zdają się być złotym środkiem dla tych zapracowanych, zdecydowanych i szybkich. Brak konta nie powoduje, że nie mamy kontaktu ze sklepem, właścicielem i przede wszystkim naszą przesyłką. Cały czas istnieje wymiana informacji poprzez e-mail, na który dostajemy powiadomienie o wpłynięciu pieniędzy i wysłaniu przesyłki. A do sklepu zawsze można wrócić, gdy okaże się, że zarówno towar, jak i sposób obsługi nam odpowiada.

Taki sposób korzystania z ofert sklepowych jest coraz częstszy. Znane portale rezygnują z obowiązkowej rejestracji i powoli wycofują się z zakładania konta każdemu klientowi. Najczęściej bowiem rejestrują się jednorazowo, by zakupić jeden towar. Potem już nie wracają, a portal zostaje z coraz większą ilością jednorazowych transakcji i kont. Zakupy bez rejestracji powodują wzrost liczby klientów. Chętniej bowiem kupujemy coś, co jest dla nas na wyciągnięcie ręki.