Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Zakupy przez Internet – poznaj plusy i minusy

online-1331030_1280Co raz więcej osób rezygnuję z wyjścia do centrum handlowego aby móc przejrzeć najnowszą ofertę, która się pojawiła w jego ulubionym sklepie internetowym. Czy zakupy on-line mają tylko plusy? Oczywiście, że NIE! Warto dowiedzieć się o ,,dwóch stronach medalu” zakupów wykonywanych internetowo.

Jeśli chodzi o dobre strony zakupów on-line to z pewnością do nich należy zaliczać – bardzo duża oszczędność czasu. Nie należy tracić czasu niepotrzebnie w kolejce ponieważ każdy produkt, który chcemy będziemy mieli od ręki. Ilość towaru w sklepach internetowych jest wręcz nieograniczona. Za każdym razem nie należy decydować się na zakup jakiegoś produktu z ulubionego sklepu, można mieć dużo większy obszar.

Kupując rzeczy przez Internet nie należy się spodziewać nachalnego ataku sprzedawcy i próby wymuszonej sprzedaży – kupując coś przez Internet ma się niezwykłą swobodę. Nie we wszystkich sklepach stacjonarnych można odnaleźć towar, który jest dla nas stworzony. W przypadku zakupów on-line bez większych problemów można odnaleźć produkty, które są najtrudniejsze do zdobycia. W Internecie zakupy należy zaliczać do najbardziej przemyślanych. Bez większych przeszkód można przeczytać różnego rodzaju opinie na forach, grupach oraz zapoznać się na spokojnie z recenzją. Aby zrobić zakupy przez Internet nie trzeba nawet wychodzić z domu – po prostu wszystko odbywa się zdecydowanie inaczej, można w kapciach i piżamie kupić sobie jakiś kubek lub cokolwiek innego na czym nam zależy.

Bardzo chętnie lubisz czytać książki? Nie masz czasu na wyjście do biblioteki? Za sprawą portali aukcyjnych możesz bez wątpienia kupić sobie te książki, które najbardziej potrzebujesz. Nie musisz decydować się na zakup nowych. Wystarczy, że się rozejrzysz nad starszymi wersjami opowieści i będziesz mógł spokojnie mieć na własny użytek. Nie zawsze w bibliotekach znajdziesz to co Cię interesuję. Na niektórych portalach masz szansę na znalezienie książek po obniżonej cenie, czasem za grosze możesz kupić tom jakiejś opowieści. Spróbuj poszukać na odpowiednich portalach aukcyjnych a nie będziesz się musiał martwić po raz kolejny czy tak naprawdę zalegasz z oddaniem do biblioteki czegoś wypożyczonego.

Istnieją także wady zakupów przez Internet – o jakich należy wspomnieć? Złożenie zamówienia produktu odbywać się może przez kilka dni. Co należy pod tym rozumieć? Wysyłka jakiegoś towaru może się wydłużać a my dostać to co zamówiliśmy wczoraj dwa dni później otrzymujemy to nawet do 5dni roboczych. W Internecie można także czasem trafić na nieuczciwych sprzedawców – nie każdy będzie starał się wysyłać towar tak jak opisane to jest w aukcji.

Jeśli decydujemy się na zakup jakiś ciuchów to powinniśmy być o tym przekonani, że nie będzie żadnej możliwości do tego aby je wszystkie przymierzyć na żywo. To może być większy problem w odniesieniu do butów lub odzieży. Jeśli otrzymamy jakiś ,,felerny” produkt to będziemy musieli się pofatygować o to aby tak naprawdę udać się do poczty polskiej w celu oddania go w celu reklamacji. To niestety będzie generować kolejne straty czasu i stania w kolejkach. Zanim firma zdecyduję się na rozstrzygnięcie sprawy będzie trzeba czekać dłuższy okres czasu co doprowadzać czasem może do frustracji.

Nie staraj się za każdym razem robić zakupów przez Internet. Czasem najlepsze porady, związane ze specjalistycznym sprzętem dawać może nikt inny jak sprzedawca. Wykonując zakupy on-line pozbawiasz się przyjemności ludzkiej interakcji. Jeśli musisz kupić jakąś małą rzecz np. kopertę lub płytę DVD to tak naprawdę nie musisz szukać ich gdzieś w Internecie. Rozejrzyj się w swojej okolicy za jakimś sklepem stacjonarnym. Na pewno będziesz mógł odnaleźć to czego szukasz tracąc czas na oczekiwanie na przesyłkę i droższą kwotę produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ