Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

etui na telefon
wszystko o zakupach

Etui poliwęglanowe czy silikonowe – które wybrać?

W obecnych nowoczesnych czasach ludzie korzystają z wielu istotnych udogodnień oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Do tego grona należy zaliczyć między innymi specjalne telefony komórkowe, które dzisiaj umożliwiają nie tylko prowadzenie rozmów i wysyłanie wiadomości tekstowych, ale również pozwalają na korzystanie z Internetu, różnych aplikacji i innych rozwiązań. Pod względem funkcjonalności, nowoczesne smartfony dorównują zaawansowanym komputerom stacjonarnym i przenośnym. Nic więc dziwnego, że są one dość drogie. W związku z tym warto o nie zadbać, zapewniając im ochronę przed zarysowaniem, wstrząsami i uszkodzeniami, kupując odpowiednie etui. Takie produkty wpływają również korzystnie na estetykę urządzenia. Wiele osób zastanawia się jednak, jakie wybrać etui – poliwęglanowe czy silikonowe? Okazuje się, że na rynku dostępnych jest wiele opcji charakteryzujących się zróżnicowanymi cechami i zaletami. Dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Solidne i estetyczne etui – poliwęglan czy silikon?

Podczas wybierania etui na telefon, warto zastanowić się nad własnymi potrzebami. Części użytkowników zależy na funkcjonalnym charakterze etui, czyli na zapewnianiu ochrony przed wstrząsami, zarysowaniami oraz innymi niekorzystnymi czynnikami. Inne osoby z kolei poszukują produktu, który pozwoli odmienić wygląd zewnętrzny telefonu oraz podkreślić swój indywidualny i oryginalny styl. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele etui Xiaomi Mi 9, a także do wielu innych marek i modeli nowoczesnych telefonów. Do tego grona zaliczają się etui skórzane, materiałowe (wsuwane lub z otwieraną klapką) czy też osłonki na krawędzie telefonów. Oprócz tego dostępne są etui poliwęglanowe i silikonowe, które toczą między sobą zacięty pojedynek.

Zalety i wady etui silikonowych

Osoby zastanawiające się nad tym, jakie wybrać etui – poliwęglanowe czy silikonowe, powinny przede wszystkim przeanalizować oba warianty pod kątem ich zalet, jak również wad. W przypadku produktów silikonowych, warto mieć na uwadze to, że dzięki nim telefon dobrze i wygodnie leży w dłoni, więc zmniejsza się ryzyko jego wyślizgnięcia. Taki atut jest szczególnie doceniany w upalne dni oraz u osób, które z różnych powodów mają spocone dłonie. Poza tym wiele etui silikonowych jest przeźroczystych, a to z kolei pozwala na zachowanie oryginalnego wyglądu telefonu. Miłośnicy bardziej oryginalnych rozwiązań również mogą skorzystać z etui silikonowych, ponieważ dostępne są wersje specjalnie barwione oraz posiadające różne interesujące wzory.

Jeśli chodzi o wady etui z silikonu, to jedną z nich jest krótki okres użytkowania. W przypadku standardowego korzystania z telefonu konieczna jest wymiana etui silikonowego na nowe mniej więcej po upływie roku. Tworzywo to ulega bowiem szybkiemu utlenianiu i usztywnianiu, a to przekłada się na utratę pierwotnej giętkości i pękanie. Na szczęście produkty takie nie są drogie, a lepiej kupować etui raz na rok niż doprowadzić do szybszego zużycia albo uszkodzenia i szybszej wymiany telefonu, która może być bardzo kosztowna.

Co warto wiedzieć o etui poliwęglanowych?

Etui poliwęglanowe to z kolei produkt, który zapewnia większą ochronę, na przykład gdy dojdzie do upadku telefonu. Produkty takie są sztywne oraz charakteryzują się różnorodnymi kolorami oraz wzorami, dzięki którym można podkreślić własny styl oraz upodobania. Niektórzy jednak uważają, że etui tego rodzaju powodują optyczne powiększenie telefonu, które wpływa negatywnie na jego poręczność oraz estetykę. Warto też dodać, że jeśli komuś zależy na połączeniu cech etui silikonowych i poliwęglanowych, to ciekawą opcją dla takiego użytkownika będzie etui hybrydowe, które jednak kosztuje dość sporo.

Jak widać, oba warianty posiadają swoje zalety i wady oraz unikalne cechy. Trudno jest jednoznacznie wskazać, która opcja będzie lepsza. Przy wyborze etui trzeba się bowiem kierować własnymi potrzebami i preferencjami. Dla szerokiego grona osób lepsze będą etui silikonowe. Inna grupa użytkowników z kolei chętniej sięgnie po etui poliwęglanowe.