Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

wszystko o zakupach

Jak się ubrać modnie i stylowo, czyli wizyta w galerii handlowej

stairs-906720_1280Synonimem mody i stylu są dzisiaj niewątpliwie galerie handlowe. To tam, zdecydowana większość Polaków, lubi się ubierać i kupować wszelkiego rodzaju biżuterię i modowe akcesoria. Tym czasem warto wiedzieć, skąd wziął się w Polsce fenomen galerii, jako miejsca niemalże weekendowego kultu Bo przecież najpiękniejsze galerie mają w weekendy liczbę odwiedzin sześciocyfrową. A to oznacza, że w każdy weekend co ciekawsze galerie odwiedza co najmniej sto tysięcy potencjalnych klientów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę ludności w miastach, w którym galerie się znajdują to okaże się, że procentowy udział mieszkańców w liczbie odwiedzin galerii handlowej w weekendy będzie naprawdę spory. Pewnie w niektórych miastach to będzie nawet ponad połowa mieszkańców.

Polacy pokochali zakupy w galeriach handlowych z wielu różnych powodów. Po pierwsze – są to idealne miejsca na spędzenie odrobiny czasu z rodziną właśnie na zakupach. Można zjeść, pochodzić, i do tego jeszcze kupić coś modnego. Po drugie, galerie handlowe, kiedy się w Polsce pojawiły, były takim świeżym powiewem zachodu w szarej jeszcze trochę Polsce. Dlatego Polacy zachłysnęli się wręcz tą nagłą europejskością, która tak niespodziewanie pojawiła się w końcówce lat dziewięćdziesiątych w Polsce.

Sama forma sprzedaży w postaci takich centrów sklepów skupionych w jednym miejscu znana jest w Naszym kraju od lat sześćdziesiątych, ale ówczesne tak zwane domy handlowe w niczym nie przypominały dzisiejszych pięknych i świecących neonami galerii handlowych. Poza tym towar i asortyment w czasach, kiedy w Polsce mieliśmy komunizm, był delikatnie pisząc „inny” aniżeli możemy kupić teraz.

Jeśli więc chcecie ubrać się modnie i naprawdę stylowo to wybierzcie się na zakupy do galerii handlowej. Nie każda galeria ma najlepsze zagraniczne marki i najnowsze kolekcje, ale te najlepsze polskie galerie to rzeczywiście jest prawdziwe odzwierciedlenie tego, co obecnie nosi się na zachodzie. Sieci zagranicznych marek i to najdroższych na świecie mają swoje sklepy w polskich galeriach handlowych. Ale tak naprawdę jedynie w tych, w których potencjał zakupowy jest na najwyższym poziomie.

Najlepiej na zakupy wybrać się do stolicy. Tak praktycznie w każdej nowej galerii są marki znane i lubiane na całym świecie. Oczywiście, jeżeli ktoś jest spragniony zakupów może się wybrać do jednej z europejskich stolic, gdzie zakupy wcale nie muszą się okazać droższe aniżeli w polskich sklepach. No bo zarówno w Polsce jak i na przykład Londynie, żeby ubrać się naprawdę modnie i nowocześnie, to pieniędzy trzeba zostawić całkiem sporo.

Ale domeną mniejszych galerii handlowych jest z kolei to, że bardzo często towary są poddawane wyprzedażom. Wyprzedażom, w których można kupić naprawdę dobre rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach. Dlatego może właśnie w ten sposób należy podchodzić do zakupów w galeriach. Można przecież kupować modnie i stylowo ale w obniżonych cenach w trakcie jakiś akcji wyprzedażowych. Każdy musi znaleźć swój sposób na udane zakupy w galerii handlowej. Najważniejsze to jednak czuć się dobrze w otoczeniu pięknych i nie zawsze drogich sklepów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ