Ozonowanie jest zabiegiem skutecznego oczyszczania pomieszczeń i powietrza. Cała procedura jest nieskomplikowana, niedroga i niewymagająca stosowania silnych środków chemicznych. Ozonowanie Gdynia – na czym dokładnie polega, jakie niesie ze sobą korzyści i kiedy warto skorzystać z tej metody dezynfekcji?
Ozonowanie Gdynia – na czym polega i jakie są jego zalety?
Ozonowanie jest zabiegiem oczyszczania i dezynfekcji powietrza, powierzchni, pomieszczeń lub wody z zastosowaniem cząsteczek aktywnego tlenu. Trójatomowe, aktywne cząsteczki tlenu – ozonu – generowane są przez urządzenie o nazwie ozonator. Do najważniejszych zalet procesu należy więc brak konieczności stosowania jakichkolwiek środków chemicznych, tradycyjnie wykorzystywanych podczas dezynfekcji. Ozon otrzymywany jest z powietrza, a po jakimś czasie jego „niezużyte” cząsteczki ponownie powracają do zwykłej, dwuatomowej postaci.
Dzięki silnie utleniającym właściwościom ozonu jest on skutecznym środkiem do walki z wszelkimi szkodliwymi drobnoustrojami, takimi jak bakterie, wirusy, grzyby, ale także ich formy przetrwalnikowe. Dzięki ozonowaniu pozbyć można się skutecznie zarówno alergenów, jak i nieprzyjemnych zapachów spalenizny, stęchlizny, pleśni.
Ozonowanie – Gdynia. Do czego stosować ozonowanie?
W jakich zastosowaniach sprawdzi się ozonowanie Gdynia? Po pierwsze, pozwoli skutecznie oczyścić i zdezynfekować powietrze w pomieszczeniach domowych, biurowych i obiektach użyteczności publicznej. Może stanowić skuteczną metodę odkażania i dezynfekcji powierzchni blatów roboczych oraz mebli tapicerowanych i dywanów. W czasie podwyższonego zagrożenia epidemiologicznego ozonowaniu warto poddawać wszystkie przedmioty przynoszone z zewnątrz do domów, zwłaszcza torby z zakupami. Aktywny tlen usuwa wirusy, nie zmieniając w żaden sposób właściwości użytkowych ozonowanych produktów.
Za pomocą specjalnej nasadki, ozonatory mogą być wykorzystane do dezynfekcji oraz uzdatniania wody basenowej oraz wody pitnej, także tej przeznaczonej do mycia warzyw, owoców czy mięsa. Ozon ma zdolność usuwania pozostałości pestycydów, antybiotyków bądź substancji konserwujących, którymi nasączane są owoce lub warzywa przed transportem.
Ozonowanie sprawdzi się również jako jeden z ważnych elementów procesu czyszczenia samochodu kupionego z drugiej ręki. Dzięki tej metodzie zyskujemy pewność, że wnętrze pojazdu wolne będzie od wszelkich potencjalnie szkodliwych drobnoustrojów, ale również nieprzyjemnych zapachów.
Dlaczego warto skorzystać z ozonowania?
Ozonowanie jest metodą skuteczną i efektywna, a przy tym relatywnie tanią i prostą w realizacji. Wystarczy przestrzegać prostych zaleceń dotyczących sposobu przeprowadzenia dezynfekcji, zapewniających pełne bezpieczeństwo ozonowania. Metoda pozwala wyeliminować konieczność stosowania środków chemicznych na bazie chloru, mogących powodować alergie.
Poza tym ozonowanie pozwala usuwać niebezpieczne drobnoustroje i nieprzyjemne zapachy, a nie tylko je maskować. To skuteczna metoda pozwalająca w krótkim czasie zyskać pewność, że wnętrza, powietrze lub woda są bezpieczne i zdatne do użytku.