Na Zakupy!

wszystko o zakupach | na-zakupy.eu

lustro
wszystko o zakupach

Ile kosztuje lustro na wymiar?

Lustra ewoluowały. Kiedyś były to powierzchnie, jakie tworzyło się przy pomocy brązu lub miedzi. Dzisiaj raczej rezygnuje się z tego typu rzeczy na korzyść całkowitych powierzchni szklanych. Lustra można kupić gotowe w sklepach, ale należy wiedzieć, że można zamówić je indywidualnie. Ile kosztuje lustro na wymiar? Czas sprawdzić, czy można znaleźć odpowiedź na tego typu pytanie.

Cena za lustro do domu

Cena lustra na wymiar nie jest jednoznaczna. Tzn. nie można podać od razu gotowego kosztu, ponieważ wpływa na to wiele czynników. Od czego uzależniona jest cena? Na tej liście znajduje się:

  • wielkość powierzchni lustra – im będzie ona większa, tym cena będzie rosnąć,
  • stopień szlifowania, frezowania lub fazowania lustra,
  • renoma producenta.

Na cenę wpłynąć może również to, w jakim mieście będzie takie lustro tworzone. Na ogół bywa tak, że warsztaty szklarskie w mniejszych miejscowościach mają niższe ceny – aczkolwiek nie jest to żelazna reguła. Warto po prostu zapytać. Zakłady wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, przygotowując bezpłatny kosztorys tego typu usług. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, ile kosztuje lustro u szklarza.

Metr kwadratowy

Można podać szacunkowe ceny takiej powierzchni szklanej. Na ogół wynosi ona ok. 150 zł za bieżący metr kwadratowy. Aczkolwiek, mowa tutaj o standardowych lustrach, które nie mają żadnych dodatkowych wymagań. Trochę inaczej sprawa będzie się miała, jeżeli chodzi o specjalne lustra z Poznania. Jeżeli będą miały one nietypowe kształty, jak również dodatkowe frezowania i szlifowania, to cena może wzrosnąć nawet do ok. 250 zł za jeden metr kwadratowy. Spora różnica to fakt, ale trzeba wiedzieć, że po prostu wymagają one zdecydowanie więcej pracy. Im zamówienie będzie bardziej niestandardowe, tym większa pewność, że cena będzie rosnąć.

Przykładowe ceny za lustra w Polsce

Warto przyjrzeć się poszczególnym przykładom, dzięki czemu będzie można wiedzieć, jaki jest koszt lustra na wymiar. Najwyższa cena za lustro prostokątne obecnie obowiązuje w Radomiu. To tam za jeden metr kwadratowy płaci się 160 zł. Na niską cenę można liczyć w Brodnicy, gdzie za prostokątną powierzchnie szklaną płaci się 130 zł/m2. Jeżeli chodzi o sam montaż lustra, to sporo płaci się w Częstochowie. To właśnie tam za metr kwadratowy płaci się nawet 280 zł. W Opolu nieco mniej – „jedyne” 210 zł/m2. Jak więc widać różnice są spore.

Naprawdę, zawsze należy poprosić zakład szklarski o dokonanie wyceny. Dzięki temu będzie można faktycznie ocenić, ile kosztuje lustro na wymiar. Zamówienie takiego lustra niesie ze sobą ogrom korzyści. W szczególności, jeżeli chodzi o wykonanie. Wszystkie lustra produkuje się z naprawdę solidnych materiałów, które są w stanie wytrzymać długi czas. Co jednak nie oznacza, że trzeba je specjalnie testować, tzw. ich wytrzymałość. Gdzie sprawdzają się lustra wykonane na indywidualne zamówienie? Wszędzie. Zarówno, jeżeli chodzi o przedpokój, sypialnię, łazienkę i każde inne pomieszczenie. Można je również zamówić do biura.